You are here
Home > Cash > Rozwój działalności firmy Bytom SA / Development of the Bytom SA Company

Rozwój działalności firmy Bytom SA / Development of the Bytom SA Company

2015-08-14

Firma Bytom rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku. Od 1995 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bytom w oparciu o wieloletnie doświadczenie połączone z nowoczesną technologią, specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji kolekcji formalnej i casualowej mody męskiej. Spółka otwiera sklepy o średniej powierzchni 130 mkw.

Właściciel marki Bytom planuje do końca 2015 roku rozszerzyć swoją sieć sklepów do 97 punktów o łącznej powierzchni 10,4 tys. metrów kwadratowych. Ponadto spółka będzie powiększać powierzchnię najlepiej prosperujących salonów w centrach handlowych.

Bytom SA na koniec czerwca br. posiadała 86 sklepów o powierzchni 8,8 tys. mkw. Rok wcześniej w ramach sieci działało 76 sklepów o powierzchni 7,7 tys. mkw. (wzrost metrażu sieci o 14% r/r)

W II półroczu planowane jest otwarcie kolejnych placówek detalicznych oraz powiększanie powierzchni w istniejących centrach handlowych. Zwiększenie powierzchni dotyczy sklepów, które bardzo dobrze prosperują (cechują się wysoką rentownością), ale mają zbyt małą powierzchnię do ekspozycji całego oferowanego do sprzedaży asortymentu. W opinii spółki zwiększenie metrażu części sklepów do preferowanego obecnie (120-130 mkw.) pozytywnie wpłynie na osiągane przez te sklepy wyniki.

W I połowie 2015 roku wartość sprzedaży firmy Bytom SA w stosunku do poprzedniego roku zwiększyła się o 30% (z poziomu 46 mln zł) i wyniosła 59.6 mln zł.

Na wzrost składał się przede wszystkim wzrost przychodów z tytułu sprzedaży detalicznej, która stanowi 93% łącznych przychodów spółki. Sprzedaż detaliczna wzrosła z poziomu 41,2 mln zł do 55,6 mln zł (wzrost o 35%). We wszystkich miesiącach tego roku odnotowano istotne wzrosty w poziomie sprzedaży detalicznej w stosunku do 2014 r., co jest kolejnym rokiem, w którym Bytom kontynuuje trend wzrostowy sprzedaży. Jest to efektem poprawy zarówno jej efektywności, jak i zwiększenia metrażu posiadanej sieci detalicznej. Spółka odnotowuje wzrosty we wszystkich sprzedawanych przez nią produktach, tj. w segmencie odzieży formalnej jak i „smart casual”, gdzie zauważalne są najwyższe w stosunku do zeszłego roku przyrosty sprzedaży.

Pod względem sprzedaży w zł z mkw. sieci handlowej w ciągu sześciu miesięcy 2015 roku nastąpił wzrost w stosunku do sześciu miesięcy 2014 r. o 16,6% z poziomu 932 zł/mkw. średniomiesięcznie do 1.087 zł/mkw. średniomiesięcznie w I półroczu 2015. Spółka utrzymała pozytywny trend wzrostu przychodów ze sprzedaży, rozpoczęty w roku 2012.

W pierwszym półroczu 2015 roku spółka zrealizowała zysk brutto na poziomie ponad 6 mln zł w porównaniu do 940 tys. zł w pierwszym półroczu 2014 roku, co oznacza poprawę w ujęciu r/r o 5,1 mln zł. Okres sześciu miesięcy 2015 roku spółka Bytom SA zakończyła zyskiem w wysokości 5,8 mln zł (30.06.2014 r.: zysk 1,1 mln zł), co jest znaczącą poprawą w stosunku do sześciu miesięcy roku 2014. Tak istotna poprawa wyników była efektem nie tylko wzrostu przychodów ze sprzedaży, lecz również poprawy poziomu realizowanej marży brutto w sieci sklepów detalicznych i kontroli ponoszonych kosztów.

Źródło: Retailnet.pl
One thought on “Rozwój działalności firmy Bytom SA / Development of the Bytom SA Company

Dodaj komentarz

Top

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?