You are here
Home > Cash > Jaką strategię planuje firma Esotiq & Henderson, właściciel marek Esotiq oraz FemeStage Eva Minge?

Jaką strategię planuje firma Esotiq & Henderson, właściciel marek Esotiq oraz FemeStage Eva Minge?

13-06-2016

Adam Skrzypek – prezes firmy Esotiq & Henderson SA opowiedział redakcji Retailnet.pl o wynikach za 2015 rok i planach rozwoju spółki:

„Pod względem wyników finansowych nie jesteśmy zadowoleni. Natomiast jeśli chodzi o cele inwestycyjne, które sobie postawiliśmy w zeszłym roku, między innymi rozwój nowej marki modowej FemeStage Eva Minge, to zakończył się zgodnie z zakładanymi planami. Mimo tego, że weszliśmy z marką w sytuacji dość trudnego rynku, bo najwięksi gracze obniżali ceny produktów i prowadzili intensywne działania wyprzedażowe”.

Esotiq & Henderson posiada w swoim portfolio markę Esotiq, która zajmuje się bielizną i kosmetykami oraz markę odzieżową FemeStage Eva Minge. Zarząd podjął decyzję, że te dwa segmenty rostaną rozdzielone do dwóch spółek. Podział ma na celu zwiększenie przejrzystości i efektywności zarządzania grupą Esotiq & Henderson. Segmenty bieliźniany i odzieżowy różnią się etapami zamawiania towaru czy sezonowością – powiedział prezes firmy. Struktury grupy mają zostać uproszczone, dzięki czemu akcjonariusze i potencjalni inwestorzy będą mogli łatwiej śledzić rozwój poszczególnych segmentów. Podział taki da również inwestorom większą elastyczność w lokowaniu kapitału, będą mogli skupić się na tych aktywach, które ich najbardziej interesują. Wydzielenie dwóch spółek zwiększy zdolność do konkurowania na rynku oraz umożliwi wzrost wartości rozwijającego się segmentu modowego.

Spółka Esotiq & Henderson nadal będzie rozwijać segment bieliźniany, czyli markę Esotiq, natomiast spółki odpowiadające za rozwój segmentu modowego mają trafić do firmy przejmującej, której akcje mają być docelowo notowane na rynku NewConnect. Cały proces wydzielania spółek rozpocznie się na przełomie lipca–sierpnia br. i zostanie zakończy w I kwartale 2017 roku.

Początek dla marki FemeStage nie był łatwy, ale zarząd zauważa  trendy wzrostowe w przypadku sprzedaży z mkw. Natomiast bardzo dobre wyniki sprzedaży generuje e-sklep i w ten kanał dystrybucji firma zamierza nadal inwestować.

W ramach sieci sklepów FemeStage działa 18 punktów usługowych, firma prowadzi  rozmowy dotyczące nowych lokali. W 2016 roku zakłada otwarcie od 5 do 10 salonów FemeStage, z ukierunkowaniem na sklepy franczyzowe w centrach handlowych.

W 2016 roku Esotiq & Henderson planuje  łącznie otwarcie 50 sklepów Esotiq. W przypadku rozwoju w Niemczech firma czeka na  sfinalizowanie umowy z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BGK SA., co ma nastąpić w III kwartale br. Wtedy kapitał zakładowy niemieckiej spółki Esotiq Germany GmbH zostanie podwyższony łącznie o 2,5 mln euro. Zarząd firmy upatruje w niemieckim rynku  ogromny potencjał i bezpieczny  kierunek rozwoju. Sieć powiększy się tam od 7 do 10 sklepów w tym roku. W Niemczech działają sklepy własne, ale firma poszukuje również  franczyzobiorcy.

Firma prowadzi również pierwsze rozmowy dotyczące rozwoju marki w Rumunii. Planuje wejść na inne rynki zagraniczne poprzez masterfranczyzobiorców lub poszczególnych franczyzobiorców. Taki partner istnieje  już na Ukrainie. Pierwsze otwarcia sklepów Esotiq przewidujemy już w II kwartale roku.

Źródło: Retailnet.pl

Zobacz również:

Spółki odzieżowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Esotiq & Henderson przeszła na rynek główny GPW5 thoughts on “Jaką strategię planuje firma Esotiq & Henderson, właściciel marek Esotiq oraz FemeStage Eva Minge?

  1. Adoring the weblog.. thankfully Adoring the blog post.. thankfully Supporting the document.. bless you So happy to get found this publish..

  2. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your site in my social networks!

Dodaj komentarz

Top