
30.04.2025
Stworzenie unikalnego eleganckiego wnętrza to bardzo wymagająca praca. Koncepcja takiego wnętrza powinna być opracowana w całości na etapie projektu i uzupełniana o detale a następnie meble i dodatki.
Wnętrza zaprezentowane poniżej zostały zaprojektowane i zrealizowane na dużych przestrzeniach co daje im dużo większą swobodę uzupełniania elementami wystroju niż w przypadku małych powierzchni, małych domów czy mieszkań. W dużym wnętrzu ogromną rolę odgrywa światło, czyli odpowiednie zaprojektowanie okien i drzwi, tak aby w ciągu dnia pomieszczenia były jasne, natomiast wieczorem oświetlone odpowiednio zaaranżowanym oświetleniem stałym i lampami.
Najbardziej sprawdza się model jednolitych pomieszczeń z detalami w tym samym kolorze w całej nieruchomości. Mogą zostać uzupełnione o meble w innej tonacji, dobrane do koloru podłogi bądź kontrastujące z nią. Warto przed urządzeniem wnętrz zaplanować styl domu i utrzymać ten styl we wszystkich pomieszczeniach.
Poza elementami stałymi i meblami ogromną rolę w wyglądzie i estetyce wnętrz mają dekoracje, takie jak lustra, reliefy, obrazy, kwiaty w wazonach, lampy, poręcze schodów, zasłony, poduszki na kanapach i fotelach itp.
Więcej koncepcji znajdziecie na kontach Instagrama:
Koncepcje na pierwszych zdjęciach opierają się o stylowy design kuchni w kolorze niebieskim, następnie białym i różowym, coś dla osób poszukujących swojej nowej duszy, znudzonych kolorami neutralnymi a jednocześnie lubiących stylowe, słodkie pomieszczenia.
Dwie kolejne koncepcje to sypialnie, salon i łazienka w ciemnym stylu, lekko mroczne, gdzie połączenie kolorów ziemi, brązu, beżu, miedzianego i czarnego nadaje wnętrzu dostojności a jednocześnie utrzymuje modernistyczny charakter pomieszczeń.
Z części mrocznej przenosimy się do jasności. Światło zawsze budzi pozytywne emocje i dobrze nastraja. Pierwsza koncepcja to wystrój wnętrza w stylu wiktoriańskim, z nutką nostalgii i historii… dwa kolejne nawiązują do kraju kwitnącej wiśni, w których białe ściany zostały przełamane czarnymi masywnymi detalami i uzupełnione kwiatami w wazonach lub samymi wazonami z niebieskimi dekoracyjnymi wzorami.
Dwie poniższe koncepcje to projekty bardzo nowoczesne, proste, ale jednocześnie ciepłe, gdzie minimalizm wnętrza pozwala na spokojne zanurzenie się w telewizyjnej czy kinowej rzeczywistości albo pozwala na relaks na kanapie.
Poniżej mamy 3 przykłady stylu glamour: pierwszy, najbardziej glamour, gdzie połączenie jasnych kolorów, wiktoriańskich elementów, kryształowych żyrandoli spotyka się z błyszczącą posadzką z płyt marmurowych lub gresowych.
Druga koncepcja bardziej stonowana i nowoczesna, nieco skromniejsza, idealna dla młodych osób poszukujących minimalizmu.
Trzeci projekt to hall modernistyczny, efektowny z elementami kamienia i drewna.
Poniżej dwie koncepcje łazienki, w pierwszej uwagę przykuwa duże, piękne lustro, w drugiej piękny kamienny blat. Reszta to już tylko szczegóły.
Zdjęcia: Instagram
Tekst: Gocha