You are here
Home > Design > Prosty design hotelu B&B / Simple design of B&B hotel

Prosty design hotelu B&B / Simple design of B&B hotel

06.11.2021

Prosty i ergonomiczny design to podstawa w projektowaniu wnętrz, które mają zapewnić dobre doznania estetyczne oraz komfort podczas 1-2 dniowego pobytu. Bo przede wszystkim temu służą hotele B&B (Bed & Breakfast). Zazwyczaj zatrzymujemy się w nich w miastach, kiedy szukamy tanich noclegów i jednocześnie chcemy maksymalnie wykorzystać uroki miasta.

Spodobał mi się design hotelu w Santa Cruz na Teneryfie. Jest prosty, z minimalistycznymi zdobieniami a zapewnia komfort i harmonię.

Holl hotelu został wyposażony w kanapy, stoliki, pufy i niewielką otwartą komodę, nad którą powieszono telewizor. Czarna kanapa została udekorowana purpurowymi poduszkami, które idealnie współgrają z kolorystyką elewacji sąsiadującego budynku oraz roletami w oknach.

Holl hotelu Horizon

Sąsiadujące z hollem, niewielkie pomieszczenie restauracyjne, wyposażone zostało w czarne stoliki i krzesła, które przypominają bryłę fortepianu. Na stolikach ustawiono wazony z kwiatami w odcieniach fioletu, idealnie komponującego się z resztą dekoracji. Ściany hollu oraz restauracji zostaly wyłożone tapetą w delikatne jasne wzory. Neutralna podłoga z ceramicznych płyt w kolorze szaro-piaskowym została podzielona na dwa pomieszczenia drewnianymi białymi przesuwnymi drzwiami ze stylizowanymi uchwytami. Ciepła wnętrzu dodała stylizowana lampa ustawiona w rogu hollu.

Pomieszczenie restauracyjne

Ściana z lustrem

Obok recepcji zawisło duże lustro ze stylową srebrną ramą a poniżej mały stolik, na którym postawiono dekoracyjne świece. Nad lustrem powieszono dwie lampy z kryształkami. Tak niewiele a robi klimat…

Schody w hotelu

Wejście na górę byłoby bardzo monotonne i zwyczajne, gdyby nie postawione przy ścianie dwie dekoracyjne, stylowe kolumny. Biała boazeria również rozjaśniła nieco ciemną klatkę schodową.

Pokój w hotelu Horizon

Wystrój samego pokoju zaskoczył minimalizmem. Trzy ustawione obok siebie pojedyncze łóżka, oddzielone szafkami nocnymi, delikatna tapeta na ścianie i jedynie nieco bardziej kolorowy widok za oknem. Pokój przeznaczony był dla 3 osób, z niewielką łazienką, komodą i szafą. Jego minimalizm pozwolił na relaks a ergonomia wnętrza pozwoliła swobodnie i komfortowo spędzić 1 noc dwóm osobom.

3-osobowy pokój w hotelu typu B&B
Obraz i lustro w pokoju

No to czas na hiszpańskie wino

Zdjęcia: Gocha

Tekst: Gocha

2 thoughts on “Prosty design hotelu B&B / Simple design of B&B hotel

Dodaj komentarz

Top