You are here
Home > Design > Wnętrza w afrykańskim stylu / Interiors in african style

Wnętrza w afrykańskim stylu / Interiors in african style

15-04-2018

Wiele osób aktualnie aranżuje swoje wymarzone, z trudem kupione na kredyt mieszkanie lub remontuje stare w ulubionych lokalizacjach. Być może planujecie urządzić dom i nie macie pomysłu na jego design. Pewnie szukacie podpowiedzi, inspiracji i wskazówek odnośnie stylu wnętrza, wyboru materiałów i mebli.

Jednym z moich ulubionych stylów w nowoczesnym designie jest styl afrykański, który łączy proste elementy z etniczną kulturą . Uwielbiam połączenie dużych, nowoczesnych przestrzeni, prostych, jasnych form z ciepłem egzotycznego drewna i etnicznymi elementami. Jasny beż, ledwie widoczny róż lub biel wypełniona prostymi lub ozdobnymi meblami z drewna, na którym widać każdy słój, każdy sęk oraz pracę ludzkich rąk.
Do tego wypełnienie wnętrza zielenią roślin w ogromnych  donicach  i obrazami lub pamiątkami z dalekich podróży…

Takie wnętrza możecie obejrzeć na profilu Interiors of South Africa, na którym prezentowane są nowoczesne wnętrza powstające m.in. w Republice Południowej Afryki.

Osobiście mogłabym zamieszkać w tych wnętrzach natychmiast. Nie wzruszają mnie nowobogackie apartamenty ze skórzanymi kanapami czy szklanymi stołami, laminowane czarne kuchnie z kryształowymi żyrandolami, ale mam słabość do afrykańskiego drewna, naturalnych kolorów w chłodnym odcieniu, przestrzeni i roślin przypominających wakacje.

Gdybym ponownie urządzała mieszkanie lub dom brałabym pod uwagę zarówno aspekty estetyczne jak również ergonomiczne. Wracając do drewna, uważam, że jest bardzo dobrym rozwiązaniem, wymaga jednak odpowiedniego dbania. Po tym jak przez wiele lat użytkowałam ciemną podłogę w kolorze mahoniu tym razem wybrałabym jaśniejszy odcień. Parkiet z bambusa może być dobrym rozwiązaniem. Jest bardzo wytrzymały, nadaje się również do łazienki, gdzie możemy połączyć płytki czy gres w miejscach bardziej narażonych na wilgoć z częścią drewnianą, nieco bardziej przyjazną dla stóp. Pod parkiet z bambusa możecie zainstalować wodne ogrzewanie podłogowe.

Obejrzyjcie kilka wybranych zdjęć z propozycjami nowoczesnego stylu afrykańskiego z elementami drewna:Tekst: Gocha

Zdjęcia: Instagram, Pinterest

Zobacz również / See also:

 
Zaaranżuj Swoje Wnętrze Odpowiednim Światłem / Arrange Your Interior With The Right Light

Poszukujecie Wyciszenia I Relaksu? Nowoczesny Design Hotelu Zapewni Wam Te Doznania / Are You Looking For Tranquility And Relaxation? The Modern Design Of The Hotel Will Provide You With The Experience

Canarian Climat In The Big Holl…/Kanaryjski Klimat W Dużym Holu

3 thoughts on “Wnętrza w afrykańskim stylu / Interiors in african style

    1. Bea, styl afrykański może być szeroko rozumiany, zajrzyj do linka „Interiors of South Africa” w tekście, na ich Instagramowym profilu znajdziesz zdjęcia nowoczesnych wnętrz z Południowej Afryki, właśnie to miałam na myśli pisząc o afrykańskim stylu :), u nas potocznie kojarzy się ze skórami afrykańskich zwierząt na ścianach czy ręcznie wykonanymi maskami Masajów, natomiast w Kapsztadzie (Cape Town) czy Johannesburgu mieszka sporo zamożnych osób (historia kolonializmu) urządzających w swoje domy w nowoczesnym stylu. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Top