You are here
Home > Fashion > Designers > Dżinsy na zawsze / Jeans forever

Dżinsy na zawsze / Jeans forever

07.04.2024

Jeansy powstały w XIX wieku w USA. Uważa się, że zostały wynalezione w 1871 przez Jacoba W. Davisa i opatentowane 20 maja 1873 przez niego wraz z Levim Straussem (późniejszym założycielem firmy Levi Strauss & Co) z myślą o górnikach i farmerach. Był to amerykański typ spodni roboczych uszytych z tkaniny bawełnianej typu dżins, wykonanej w splocie skośnym wzmocnionych miedzianymi nitami.

Dziś nie wyobrażamy sobie naszej garderoby bez dżinsów (jeansów). Są one uniwersalnym, wygodnym ubraniem zarówno w wersji roboczej, sportowej, casualowej jak też nieco bardziej eleganckiej. Noszą je zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Jeansy przechodzą swoje różne fazy, ale ostatecznie wszystkie świetnie się sprawdzają. Początkowo były to tzw. ogrodniczki, później wygodne rurki, czy elastyczne legginsy, boyfriend-y oraz te z szerokimi nogawkami, kiedyś nazywane piramidami (te rozszerzane od samej góry) lub dzwonami (te rozszerzane od kolan). Triumf święciły jeansy z dziurami i bez, mocno przetarte i jednolite, w kolorze niebieskim, granatowym, białym, czarnym, beżowym… doczekały się też wersji bardziej kolorowych.

Dziś przedstawiam Wam zestaw stylizacji damskich z jeansami. Szczególne miejsce ostatnio otrzymały szerokie dżinsy, które można łączyć zarówno z elementami sportowymi, ale też eleganckimi bluzkami czy t-shirtem i marynarką, można je nosić ze szpilkami, botkami ale również obuwiem sportowym i sandałami czy klapkami. Obejrzyjcie niezobowiązujące propozycje na wiosnę, chłodniejsze lato czy słoneczną jesień.

1. Szerokie jeansy z koszulą/ 2. szerokie jeansy z t-shirtem i marynarką
Szerokie jeansy z bluzką i marynarką lub krótkim żakietem
Szerokie jeansy z czarną lub beżową marynarką i T-shirtem
Jeansy typu boyfriend w casualowej wersji
Szerokie jeansy z podwiniętymi nogawkami i oryginalnymi żakietami
Proste jeansy z marynarką w kratę oraz czarną bluzką
Niebieskie i czarne szerokie jeansy z czarną marynarką
Niebieskie i białe dżinsy rurki z trampkami
W środku: jeansowy kombinezon, na zewnątrz: jeansy w zestawieniu z marynarką i ciekawymi torebkami
Luźne jeansy w brązowym i beżowym kolorze z podwiniętymi nogawkami

Photos: Pinterest

Tekst: Gocha

One thought on “Dżinsy na zawsze / Jeans forever

  1. The level of my fascination with your work matches your own enthusiasm. Your sketch is elegant, and the authored material is impressive. Nevertheless, you appear concerned about the prospect of heading in a direction that could be seen as dubious. I agree that you’ll be able to address this concern promptly.

Dodaj komentarz

Top