You are here
Home > Cash > Corporations news > Nowa inicjatywa H&M na rzecz zrównoważonego rozwoju / New H&M Innovation Circular Design Story

Nowa inicjatywa H&M na rzecz zrównoważonego rozwoju / New H&M Innovation Circular Design Story

25.11.2021

Innovation Circular Design Story to najnowsza kolekcja większej inicjatywy marki H&M – Stories na rzecz zrównoważonego rozwoju, która koncentruje się na przyszłościowym wzornictwie i innowacyjnych materiałach wykorzystywanych do tworzenia ubrań.  Kolekcja jest przeznaczona dla tych, którzy lubią eksperymentować i wyrażać swoją indywidualność.  Ten radosny etos znajduje również  odzwierciedlenie  w kampanii reklamowej tej kolekcji H&M. 

Nowa kolekcja została sfotografowana  przez pioniera  – fotografa Rafaela Pavarottiego i zatytułowana:  „Tuż przed rozpoczęciem imprezy”. Temat ten oddaje wrażenie przygotowań, optymizmu i indywidualności tych, którzy kochają modę, glamping, efektowny wygląd, pozowanie przed lustrem, taniec i bycie wolnym.

Kolekcję stworzył zespół projektantów H&M wraz ze stylistą Ib Kamarą, który współtworzył kreację i stylizował kampanię. Zarówno Kamara, jak i Pavarotti wspierali się agencą  kreatywną, aby urzeczywistnić ich dynamiczną, kolorową wizję. Kampania została zaprezentowana 16 listopada, przed premierą kolekcji, która  będzie dostępna  w wybranych sklepach i online od 9 grudnia 2021 roku.

„Byłem dumny, że współpracowałem z H&M nad kolekcją, która jest tak zaangażowana w cykliczność i pozytywne zmiany, a jednocześnie łączy w sobie styl, odważne kolory i świetne dopasowanie. To naprawdę różnorodna, bogata kolekcja, która oddaje dla mnie szczególne uczucie:  ekscytację i oczekiwanie na przygotowanie się, wybranie wyglądu i uczynienie z siebie gwiazdy.”

Ib Kamara, Stylista i Doradca Kreatywny

Posty na Instagramie autorstwa m.in. Normaniego, Gigi i Kai oferują wyjątkowy zapowiedź  kolekcji. Możecie śledzić na Instagramie, aby zobaczyć, jak każdy tworzy swój własny niepowtarzalny wygląd z kolekcji, niezależnie od tego, czy jest to różowa sukienka z cekinami na ramiączkach, wykonana z poliestru z recyklingu, czy najnowocześniejsze krawiectwo, wykonane z włókien wykonanych z materiałów odpadowych.

„Moda ma moc przemiany, ożywienia, wzmocnienia. Ta kolekcja jest hołdem dla tego i dla szczególnej ekscytacji, która pojawia się, gdy przygotowujesz się do wyjścia, tuż przed imprezą, stylizując się, gotowy do wyjścia wieczorem  z przyjaciółmi, pełen radości i entuzjazmu.”

Ella Soccorsi, projektantka koncepcyjna w H&M

Kolekcja została zaprojektowana przy użyciu narzędzia do projektowania zwanego cyrkulatorem, które pozwala zespołowi projektowemu H&M wziąć pod uwagę wszystkie etapy procesu tworzenia odzieży, od oczekiwanej żywotności po materiały i strategie projektowe. Cyrkulator jest opracowywany przez H&M Group, aby wesprzeć firmę w jej wysiłkach na rzecz bardziej zamkniętego obiegu i osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie pozytywnego klimatu do 2040 roku. Celem jest, aby wszystkie produkty H&M były projektowane przy użyciu tego narzędzia do 2025 roku.

H&M Innovation Stories zadebiutował na początku 2021 roku i obejmuje serię tematycznych kolekcji poświęconych promowaniu bardziej zrównoważonych materiałów, technologii i procesów produkcyjnych. Pierwsza, „Science Story”, opowiadała się za najnowocześniejszymi, zrównoważonymi materiałami. Drugi, „Colour Story”, nadał priorytet bardziej zrównoważonym metodom pracy z kolorem. Trzecia, „Historia współistnienia”, skupia się na modzie przyjaznej zwierzętom i alternatywach dla tekstyliów pochodzenia zwierzęcego, została uruchomiona w listopadzie 2021 r. Czwarta i najnowsza „Historia projektowania okrężnego” koncentruje się na bardziej cyrkularnych strategiach projektowania i tkaninach a jej premiera odbędzie się  9 grudnia.

Więcej informacji i tła kampanii, w tym dodatkowe zdjęcia i produkty, można znaleźć w H&M Magazine.

Źródło: tekst i zdjęcia – materiały prasowe H&M.

Zobacz również / See also:

Rzymska Noc Świętująca Kolekcję Giambattista Valli X H&M / A Roman Night To Celebrate The Giambattista Valli X H&M Collection

Rozwój Grupy H&M Na Świecie / The Development Of The H&M Group In The World

Najbardziej Oczekiwana Kolekcja Tej Jesieni Balmain X H&M

One thought on “Nowa inicjatywa H&M na rzecz zrównoważonego rozwoju / New H&M Innovation Circular Design Story

  1. I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Dodaj komentarz

Top