You are here
Home > Blog > Rozpocznij wakacje śniadaniem w ogrodzie / Start your holiday in the garden

Rozpocznij wakacje śniadaniem w ogrodzie / Start your holiday in the garden

27-06-2017

Wakacje to czas relaksu, możemy więcej czasu poświęcić dzieciom, trochę zwolnić z obowiązkami zawodowymi, no i oczywiście wyjechać na wymarzony urlop.
Mam dla Was dziś propozycję: rozpocznijcie wakacje na łonie natury, śniadanie na trawie to idealna propozycja, aby rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy.

Osobiście latem korzystam jak tylko mogę z ogródka i zalet, jakie daje kawałek przestrzeni na świeżym powietrzu. Wspólne śniadanie na trawie z najbliższymi to fajny pomysł na rozpoczęcie lata.

Śniadania jem codziennie, ale nie zawsze są tak samo urozmaicone czy duże, czasem w pośpiechu przez wyjściem do pracy wypijam tylko kawę i jogurt, innym razem jem musli z jogurtem  i owoce. Wszyscy powtarzają jak mantrę, jak ważne jest śniadanie, to prawda, bez niego tracimy energię na najbliższe godziny dnia. Jak jednak zachować równowagę? Szczególnie po 40- tce, kiedy organizm jest bardziej wymagający, potrzebuje więcej mikroelementów, energii, ale jednocześnie musimy zwracać szczególną uwagę na ilość i jakość jedzenia, aby nie stracić figury.

W weekend każda z Was może sobie pozwolić na większą uwagę w przygotowaniu śniadania, wakacje są również idealnym czasem, aby je celebrować. Brak pośpiechu i  wyspanie się sprzyja większej uwadze w przygotowaniu posiłków, chociaż wcale nie musi to być pracochłonne.

Moje śniadanie składa się z dwóch kanapek z ciemnego, razowego pieczywa z białym serkiem i awokado, posypuję je pieprzem lub papryką, aby nie były zbyt mdłe. Drugą część stanowi kilka łyżek musli z jogurtem, często wybieram jogurty naturalne, ale czasem pozwalam sobie na odrobinę Fantazji z owocami. Do tego nie może zabraknąć kawy z ekspresu, wybieram zazwyczaj arabikę, smakuje mi najlepiej i dolewam odrobinę mleka bez laktozy, jest lepiej przyswajalne.

Na koniec owoce: arbuz, banan, truskawki lub borówki amerykańskie to moje ulubione owoce. Po takim śniadaniu jestem pełna energii a jednocześnie czuję się lekko.

Podzielcie się swoimi pomysłami na śniadanie.

Tekst: Gocha

Zdjęcia: Gocha

Zobacz również / See also:

 
Napoje I Owoce Oczyszczające Organizm / Detox Drinks And Fruits

„Love X Style X Life” Garance Dore – Jedyna Książka O Stylu, Której Potrzebujesz

Van Gogh Alive – The Experience – Warsaw

Top