You are here
Home > Fashion > Designers > Kolekcja Couture 2017 – Maison Margiela

Kolekcja Couture 2017 – Maison Margiela

25-01-2017

Maison Margiela, formalnie Maison Martin Margiela, nazywany „MMM” to francuski luksusowy dom mody, z siedzibą w Paryżu, założony w 1988 roku przez belgijskiego projektanta Martin Margiela.

Martin Margiela znany jest w świecie mody z tego, że unika mediów i nie pokazuje się podczas pokazów mody na końcu show. Swoją komunikację z mediami przeprowadzał za pomocą faksu i nigdy nie podpisywał się „ja” tylko „my”, nigdy nie udzielał wywiadów ani nie został sfotografowany. Okazuje się, że jest to odpowiedź na zbyt skomercjalizowaną, jego zdaniem, stronę świata mody.

„The New York Times” nazwał go w 2008 roku „Niewidzialnym Człowiekiem Świata Mody”.

Martin Margiela jest uważany za honorowego siódmego członka grupy projektantów „Antwerp Six”, którzy wyłonili się w 1980 roku z Fashion Academy w Antwerpii. Pracował jako asystent Jean Paul Gaultier.

W 2002 roku dom mody Maison Margiela został przejęty przez włoski koncern OTB Group. W 2009 roku ogłoszono, że Martin Margiela zrezygnował z funkcji dyrektora kreatywnego MMM. Po odejściu Margiela anonimowy zespół projektantów kontynuuje misję i markę stworzoną przez Margiela.

Obejrzyjcie tę kontrowersyjną kolekcję zaprezentowaną podczas Paris Fashion Week Couture 2017.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

 

Martin Margiela Couture 2017

 

Martin Margiela Couture 2017

 

Martin Margiela Couture 2017

 

Źródło informacji: Wikipedia

Zdjęcia: Yannis Vlamos/ Indigital.tv dla Vogue

  

9 thoughts on “Kolekcja Couture 2017 – Maison Margiela

  1. Great ideas you possess here.. So content to get located this article.. Liking the blog post.. all the best Supporting the thread.. pleased

  2. Thank you for being the guide through this area. I was pleased with your content so much and most of all I enjoyed reading how you will worked on the issues I considered to be marked by controversy. You are commonly truly kind to site visitors really like me and guide me into my living. Many thanks.

  3. Excellent post. I was checking continuously this blog and I’m impressed! Very helpful information specially the last part 🙂 I care for such information a lot. I was seeking this certain information for a long time. Thank you and good luck.

Dodaj komentarz

Top