You are here
Home > Beauty > Elbrus Spa & Wellness in Szczyrk/Poland

Elbrus Spa & Wellness in Szczyrk/Poland

2014-11-14
Dziś zabieram Was w podróż niezbyt odległą, podróż do krainy relaksu, zdrowej skóry i świeżego beskidzkiego powietrza. Szczyrk to centrum beskidzkiej kultury, folkloru, pięknych stoków narciarskich położonych wśród zieleni lasów oraz możliwości uprawiania wielu sportów letnich: wędrówek po górach, jazdy na rowerach oraz paralotniarstwa dla szukających ekstremalnych przeżyć.

Widok z hotelu Elbrus na Skrzyczne i skocznię narciarską
Widok z hotelu Elbrus na Skrzyczne i skocznię narciarską
Widok na Beskidy
Widok na Beskidy

Dzisiaj jednak skupię się głównie na wybranym miejscu, mianowicie Hotelu Elbrus Spa & Wellness. Hotel położony jest prawie w centrum miasta, jednak nieco oddalony od głównej ulicy, dzięki temu zachowuje cichy, kameralny charakter. Z pokoi hotelowych możemy podziwiać widok na roztaczające się wokół pasma górskie, m.in. najwyższy w Beskidzie Śląskim szczyt Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz skocznie narciarskie.
Hotel oferuje dostęp do Spa & Wellness, gdzie można skorzystać z basenu, sauny parowej i suchej, jacuzzi oraz wielu zabiegów upiększających i relaksacyjnych zarówno na twarz jak i ciało.

Hotel Elbrus - Spa&Wellness
Hotel Elbrus – Spa&Wellness
Elbrus Spa&Wellness
Elbrus Spa&Wellness
Gabinet Spa&Wellness
Gabinet Spa&Wellness

W gabinetach Spa oferują zabiegi na bazie francuskich kosmetyków Sothys. Miałam okazję skorzystać z sezonowego zabiegu na twarz (jesień – zima) na bazie pomarańczy i pigwy.

Kosmetyki marki Sothys
Kosmetyki marki Sothys

Nowatorska koncepcja pielęgnacji skóry została oparta na zasadach chronobiologii. Wraz ze zmianami pór roku, kondycja i potrzeby naszej skóry ulegają pewnym wahaniom. Jesienią tempo regeneracji słabnie. Zimą ze względu na niekorzystne warunki środowiska (mróz, wiatr) wzmocnienia wymagają procesy obrony i ochrony. Z kolei wiosna to czas rewitalizacji i odbudowy sił życiowych oraz przygotowanie do ochrony przed działaniem promieni słonecznych latem.

Certyfikat dla Elbrus Spa&Wellness
Certyfikat dla Elbrus Spa&Wellness

Zabieg jesienno-zimowy wzbogacony jest koktajlem minerałów (cynk, wapń, magnez, miedź), który przyczynia się do zwiększenia ilości energii, niezbędnej dla obrony przed trudnymi warunkami środowiska. Po zabiegu skóra jest zrewitalizowana, odżywiona, wygląda młodo i promiennie.

Jeśli macie ochotę odpocząć i zrelaksować się w SPA tutaj znajdziecie najciekawsze oferty.

Tekst: Gocha

Zdjęcia: Gocha

Dodaj komentarz

Top