You are here
Home > Beauty > Energetyzujący zapach i świeża cera/ Energetic scent and fresh complexion

Energetyzujący zapach i świeża cera/ Energetic scent and fresh complexion

06-11-2014

Dzisiaj w relacjach biznesowych liczy się nie tylko profesjonalizm, dobry kontakt personalny, ale również nasz wizerunek zewnętrzny i otoczka jaką roztaczamy wokół siebie. Aż 55% informacji wysyłanych drugiej osobie to mowa ciała a w tym wygląd i zapach. Badania naukowe potwierdzają, że słowa to zaledwie 7% . Z badań tych jednoznacznie wynika, że to jak jesteśmy ubrani i jaki wizerunek prezentujemy może mieć większy wpływ na nasze relacje z otoczeniem niż to, co zaprezentujemy werbalnie.

Między innymi dlatego tak ważne jest użycie właściwych perfum, dobranych do naszej osobowości, skóry oraz pory roku i dnia. Niejednokrotnie przekonałam się, że dobrej jakości woda toaletowa może niesamowicie wpłynąć na jakość spotkania i relacje z drugą osobą. Również fakt, że czujemy się świeżo i podoba nam się dany zapach poprawia nasze samopoczucie i pewność siebie. Mam wiele ulubionych zapachów, ale od pewnego czasu pokochałam  VERSACE BRIGHT CRYSTAL, ten zapach ma coś magicznego i świeżego…

Równie ważna jest odpowiednia fryzura oraz zachowanie promiennej, świeżej cery. Nie jest to łatwe, szczególnie mieszkając w dużym mieście, gdzie powietrze jest zanieczyszczone a tempo życia powoduje nieustanny stres. Skóra narażona jest na wiele negatywnych czynników zewnętrznych i nie zawsze wygląda dobrze. Każda kobieta powinna znaleźć własną metodę na swoją cerę, jednak pewne zasady powinny być zachowane, moim zdaniem to najważniejsze z nich: codzienne zmywanie makijażu na noc, regularne maseczki oczyszczające i regenerujące, odpowiednio dobrany krem do twarzy i pod oczy, szczególnie ważne jest nawilżanie oraz picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.
Niedawno zaczęłam testować krem Avene Hydrance Optimale, jest to formuła intensywnie nawilżajaca, lekka i nie dająca efektu błyszczenia. Wybrałam wersję bez filtra, dlatego, że używam tego kremu również na noc. Poza tym niedawno ukazał się szereg artykułów na temat dobroczynnego wpływu słońca na skórę i ciało. Słońce pomaga organizmowi wyprodukować witaminę D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, poza tym wpływa antynowotworowo i antydepresyjnie. Nie obawiajmy się zatem umiarkowanego wystawiania naszego ciała na słońce.
Kosmetyki, których używam od wielu lat do codziennego oczyszczania twarzy to płyn micelarny zamiennie z mleczkiem i tonik firmy Loreal, ten ostatni jest bardzo aksamitny i pozytywnie wpływa na samopoczucie.
Czasem trudno znaleźć właściwe kosmetyki pielęgnacyjne i zapachy, ale metodą prób i błędów warto wypracować dla swojej skóry optymalną pielęgnację, na pewno wynagrodzi nam to z upływem lat.

Versace Bright Crystal
Versace Bright Crystal
Krem Eau Thermale Avene Hydrance Optimale
Krem Eau Thermale Avene Hydrance Optimale
Oczyszczający płyn micelarny Loreal, łagodzący tonik oczyszczający Loreal
Oczyszczający płyn micelarny Loreal, łagodzący tonik oczyszczający Loreal

Tekst: Gocha
Photos: GochaDodaj komentarz

Top