You are here
Home > Fashion > Bloggers > Jak nosić futerko zimą? / How to wear the fur coat in the Winter?

Jak nosić futerko zimą? / How to wear the fur coat in the Winter?

07.01.2018

Dawno już mięły czasy, kiedy to kobiety nosiły naturalne, ciężkie futra jak Izabela Łęcka z „Lalki” Prusa czy Anna Karenina z powieści Tołstoja. Dzisiejsze futerka są przede wszystkim wykonane ze sztucznego włosia lub wełny, są lekkie, ale bardzo kobiece i kolorowe.

Czy nie jest miło otulić się takim kolorowym „pluszowym misiem” kiedy zima zagląda do okien, pada śnieg lub otacza nas szaro-bura aura?  Futerkowe płaszcze na dobre zagościły w modzie na całym świecie, noszą je influencerki mody, blogerki, aktorki. Pojawiają się zarówno na modelkach prezentujących kolekcje projektantów podczas pokazów mody jak też w codziennych strojach dziewczyn przechadzających się ulicami miast.

Futrzane elementy pojawiały się w kolekcjach Filippa Plein, Christiana Dior czy Elie Saab. Możemy mieć etyczne wątpliwości co do noszenia naturalnych futer, sposób ich produkcji budzi powszechne zniesmaczenie, jednak są ich zwolenniczki, szczególnie w krajach wschodnich, takich jak Rosja, gdzie zima „daje się we znaki” a ilość zwierzyny w syberyjskich tajgach jest ogromna.

Osobiście jestem fanką nowoczesnych, lekkich, futrzanych płaszczy ze sztucznych materiałów lub wełny, które nie kłują w oczy zagorzałych zwolenników ochrony zwierząt a jedynie mogą kłuć w oczy swoimi kolorami rozjaśniającymi zimowy lub jesienny krajobraz.

Obejrzyjcie jak można nosić sztuczne futerka:

Magda, mieszkająca w Londynie, właścicielka bloga GLORY OF THE SNOW postawiła na swobodny look i połączyła różowe futerko z białym swetrem, jeansami i czerwonymi botkami w zwierzęce wzory.

Faux fur coat
www.gloryofthesnow.com

Jo Nguyen, Brytyjka z wietnamskimi korzeniami, prowadząca bloga OUTLANDERLY stworzyła stylizację glamour, zakładając na krótką czarną sukienkę krótkie futerko z długim włosiem i kolczyki w kolorze złota. To idealna propozycja na sylwestrowe i karnawałowe imprezy.

www.outlanderly.com

Sheryl z Kalifornii, prowadząca bloga WALK IN WONDERLAND zaskoczyła pięknym karminowym futerkowym płaszczem, który uzupełnił zwyczajny miejski look w postaci czarnego golfa, jeansów, srebrzystych trampek i plecaka z zwierzęce wzory.

www.walkinwonderland.com

Jak Wam się podobają takie stylizacje? Sprawdźcie również, gdzie można kupić podobne ubrania.

Made by Gocha

Photos from the blogs

Dodaj komentarz

Top