You are here
Home > Design > Świąteczny chillout / Christmas chillout

Świąteczny chillout / Christmas chillout

05-12-2017

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to okres przygotowań, czas radości, spotkań towarzyskich, kupowania prezentów… jednak nie musimy tego czasu spędzać w taki intensywny sposób. To również czas zadumy, refleksji, miłości… może na chwilę zwolnimy. Zamiast szaleć w supermarketach i wyjeżdżać z zapakowanymi po brzegi wózkami możemy spędzić ten czas ciesząc się z obecności najbliższych, w ciepłych, miękkich piżamkach i kapciach przygotowując wspólnie ręcznie wykonane dekoracje świąteczne a prezenty i niezbędne produkty zamówić przez internet.

Zanim usiądziemy przy wigilijnym stole w eleganckich świątecznych ubraniach możemy chociaż na chwilę usiąść w miękkim szlafroku w wygodnym fotelu przy zapalonej aromatycznej świecy i poczuć komfort bycia z bliskimi.

Może to czas na pieczenie ciasteczek, pierników i makowców… może czas przypomnienia naszym dzieciom, jak to było, kiedy dziadkowie spędzali czas w świetle lampy naftowej, wycinając kolorowe papierowe dekoracje na choinkę. Może warto przypomnieć pokoleniu iPhona, że jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie 70-80 lat temu, aby spotkać rodzinę na drugim kontynencie i powiedzieć im „Wesołych Świąt” trzeba było płynąć tygodniami przez ocean i …że Święty Mikołaj naprawdę istniał.

Warto też wspomnieć, że nie zawsze ten czas upływał naszym przodkom tak miło, że czasem spędzali święta w czasie wojny, czasem tkwiąc w wielkich zaspach śniegu w zaprzęgu z saniami a czasem stojąc w długiej kolejce po kilka pomarańczy, bez gwarancji, że je kupią…

To od Was zależy jak spędzicie Christmas time

Piżama / Pyjamas Hunkemoeller

Kapcie / Slippers Etam

Świeca / Candle Woodwick

Szary szlafrok / Grey dressing-gown Topshop, podobny TUTAJ

Kapcie / Slippers EMU Australia

Biały szlafrok / White dressing-gown Tom Tailor, podobny TUTAJ

Spodnie piżamowe / Pyjamas pants Calvin Klein Jeans

Piżama / Pyjamas Etam

Made by Gocha

Photos – Pinterest

Zobacz również /  See also:

 
Okres Świąteczny W Bostonie / Christmas Time In Boston

Dekoracje Świąteczne W USA / Christmas Decorations In USA

Jak Zaoszczędzić Na Świątecznych Zakupach?/How To Save Money On Christmas Shopping?Dodaj komentarz

Top