You are here
Home > Blog > Gwiazdkowy przewodnik prezentowy / Gifts guide for Christmas

Gwiazdkowy przewodnik prezentowy / Gifts guide for Christmas

09-12-2017

Kupowanie prezentów gwiazdkowych nie sprawia mi aż takiej radości jak ich pakowanie.  Może to wynik tego, że po kilkunastu latach względnego dobrobytu w Polsce mam wrażenie, że wszyscy moi najbliżsi mają już wszystko a kupowanie kolejnych gadżetów o nikłej przydatności sprawia, że „kumulują się”  rzeczy, których ilość przerasta możliwości ich rozsądnego poukładania.

Ostatnio w związku z tym staram się kupować prezenty praktyczne lub ściśle związane z hobby danej osoby. Wiem, nie jest to łatwe… obdarować bliską osobę po raz kolejny czymś wyjątkowym a jednocześnie czymś co nie wyląduje po świętach na dnie pudełka w piwnicy lub na strychu.

Przygotowałam dla Was mały przewodnik z propozycjami prezentów gwiazdkowych oraz sugestie jak je zapakować.

Zakochałam się niedawno w zapachu TRUSSARDI Delicate Rose, dlatego uważam że może być świetnym prezentem dla kobiety wymagającej,  luksusowej, która lubi otaczać się lekko kwiatowym, ale stonowanym zapachem.

Woda toaletowa Trussardi Delicate Rose

Wodę toaletową zapakowałam w szary, lekko połyskujący papier, uzupełniłam różową, szeroką wstążką i bardzo efektownymi modnymi perełkami.

Młode dziewczyny lubią podkreślać mocniej oczy, dlatego fajnym i niedrogim  prezentem może być zestaw do makijażu Eveline: maskara, korektor do brwi i kredka do oczu oraz dodatkowo szminka w naturalnym odcieniu. Zestaw jest bardzo efektownie zapakowany, zapewne ucieszy każdą dziewczynę. Do zapakowania zestawu użyłam białego papieru w złoto-srebrne gwiazdki oraz różową wstążkę.

Zestaw kosmetyków Eveline Cosmetics

Jeśli Twoja dziewczyna, siostra lub przyjaciółka potrzebuje porad dotyczących stylu i mody świetnym prezentem będą książki na ten temat: „Księga stylu Coco Chanel” Karen Karbo, „Lekcje Madame Chic” Jennifer L. Scott oraz „Love x Style x Life” Garance Dore. Czyta się je na jednym wdechu…

Książki o stylu

Do zapakowania użyłam  szaro-czarny papier w czerwone renifery z biało-złotą delikatną wstążką.

Mężczyźni zazwyczaj cieszą się z prezentów związanych z ich hobby. Amatorów łowienia ryb ucieszy na pewno „zestaw do łowienia grubych ryb” 🙂 spławik Good Fish oraz haczyk Robinson.

Zestaw do łowienia „grubych ryb lub złotych rybek”

Posiadacze Samsunga Galaxy S8 powinni być zadowoleni z designerskiego etui na telefon.

Etui na Samsunga

Renifer może nie jest najlepszym motywem na prezentach dla mężczyzn (kojarzy się z rogaczem), ale ja lubię wnieść trochę humoru w świąteczny wieczór, dlatego wybrałam szaro-czarny papier w czerwone reniferki i czarną szeroką wstążkę.

Podpowiadam również jak zapakować prezent o nietypowych kształtach: dolną część pakuję jak prostokątny prezent na górze zwijając jak torebkę, zszywam zszywaczem biurowym i przypinam zrobioną ręcznie kokardkę. W przypadku prezentów mniej kształtnych używam np. torebki na wino, obcinam górną część, zawijam i zszywam zszywaczem, przypinam kokardkę.

Czasami nie mamy koncepcji na pomysł dla babci, dziadka, cioci czy wujka. W tym wypadku zwykle wybieram, poza winem, dobrą herbatę i świąteczne słodycze. Tym razem postawiłam na angielską herbatę TWININGS oraz polskie słodycze BARON i polskie pierniki TAGO.

Herbata i słodycze

Kiedy chcielibyście wprowadzić miłą atmosferę świąteczną kupcie również płytę z kolędami i świątecznymi piosenkami. Szczególnie przypadł mi do gustu wybór Marka Sierockiego „I love Christmas”, gdzie znajdziecie zarówno polsko-języczne piękne kolędy jak również znane angielskie utwory.

Christmas songs

Życzę Wam trafionych prezentów i uśmiechu na twarzy bliskich podczas ich rozpakowywania.

Gocha

Photos: Gocha

Zobacz również / See also:

 
Prezenty Gwiazdkowe Dla Całej Rodziny / Christmas Gifts For All The Family

Świąteczne Dekoracje / Christmas Decorations

Prezenty Gwiazdkowe Dla Niej, Dla Niego I Dla Dziecka / Gifts Guide

2 thoughts on “Gwiazdkowy przewodnik prezentowy / Gifts guide for Christmas

Dodaj komentarz

Top