You are here
Home > Blog > Jak dbać o ubranie? / How to care for clothes?

Jak dbać o ubranie? / How to care for clothes?

2014-10-20
Wiele razy zapewne zastanawiałyście się co zrobić z Waszymi ulubionymi ubraniami, kiedy po kilkurazowym założeniu zostały nieco zużyte. Niestety to normalne, że ubrania z upływem czasu się niszczą, ich stan się pogarsza, jednak możemy zadbać o to, aby dłużej cieszyć się ulubionym swetrem czy koszulą. Oczywiście w dzisiejszych czasach producentom odzieży, szczególnie sieciowym, nie zależy, aby ubranie było trwałe. Moda się zmienia, masowi producenci raczej dbają o lansowanie krótkotrwałych trendów i większą sprzedaż, w związku z tym ubrania też nie są najlepszej jakości.

Co jednak zrobić, kiedy wydałyśmy większą kwotę na sweter a ten po pewnym czasie się zmechacił pod wpływem prania czy otarcia pasami w samochodzie lub paskiem torebki? Na szczęście producenci również są w stanie zaradzić tego typu zdarzeniom. Idealnym rozwiązaniem jest użycie „golarki do tkanin”, która przy odpowiednio delikatnym użyciu usunie powstałe na swetrach lub innej garderobie kulki, supełki i zmechacenia. Można ją znaleźć w drogeriach.

"Golarka" do swetrów
„Golarka” do swetrów

Drugim, nieodzownym w mojej szafie narzędziem, jest rolka do czyszczenia ubrań, ta sprawdza się szczególnie do usuwania wszelkich pozostałości z szalików i puchowych kurtek, które przyklejają się do czarnych marynarek i żakietów. Nie wyobrażam sobie, aby podczas spotkania biznesowego jasne zanieczyszczenia pozostawały na garniturze. Rolkę można nabyć w wielu sklepach z odzieżą.

Rolki do czyszczenia odzieży
Rolki do czyszczenia odzieży

Na pewno zdarzyło Wam się również wyrzucić ogólnie dobrą koszulę, która niestety pod wpływem działania dezodorantu lub nadmiernego pocenia zmieniła kolor. Żółte plamy na białych koszulach lub białe na kolorowych – to się zdarza, szczególnie kiedy spędzamy cały dzień w biurze lub na spotkaniach. Na szczęście na to również można zaradzić. Aby koszule dłużej nam służyły można kupić w drogeriach specjalne wkładki o odpowiednim kształcie, które przyklejamy na szwie rękawa. W ten sposób na ubraniu nie powstają trudne do sprania plamy a koszula służy na dłużej. Uwaga, nie prasujcie koszuli z taką wkładką, ponieważ klej może na niej pozostać na zawsze.

Wkładki "my dry" do koszul
Wkładki „my dry” do koszul

Dopełnieniem dbania o ubranie będzie ich ładny zapach. Oczywiście zawsze zostaje na nich zapach naszej ulubionej wody toaletowej lub płynu zmiękczającego. Natomiast, kiedy ubrania dłużej pozostają w szafie nieużywane np. kiedy głębiej chowamy zimowe swetry i szaliki, warto wtedy zostawić w szafie zapachową saszetkę, która przez dłuższy czas uwalnia nasz ulubiony zapach i ubranie zawsze jest świeże. Moje ulubione zapachy to lawenda, magnolia i kwiat czereśni.

Saszetki zapachowe do szafy
Saszetki zapachowe do szafy

Być może powyższe wskazówki są dla wielu z Was oczywiste, ale czasem warto je przypomnieć.

Dodaj komentarz

Top