You are here
Home > Fashion > Bloggers > Moda w podróży i na lotnisku / Fashion in travel and at the airport

Moda w podróży i na lotnisku / Fashion in travel and at the airport

09-06-2017

Zbliżają się wakacje, więc jednocześnie wzmożone podróże. W dalsze trasy podróżujemy samochodem, pociągiem lub samolotem. Najczęściej jednak wybieramy na wakacje bardziej egzotyczne miejsca, co wiąże się z podróżą samolotem. Podróż samolotem natomiast wiąże się z pewnymi rytuałami. O ile nie podróżujemy zbyt często służbowo, podróż samolotem wyzwala w nas pozytywne emocje związane z oderwaniem się od ziemi, całą otoczką oczekiwania i zakupów na lotnisku oraz również modą.

Jak się ubrać na podróż samolotem? To pytanie zadajecie sobie zapewne za każdym razem przed wylotem na wakacje. Celebrytki, blogerki i ludzie biznesu wypracowali sobie pewien styl , który świetnie sprawdza się w warunkach podróży. Podczas podróży cenimy sobie przede wszystkim wygodę, komfort, brak zbędnych elementów, ale jednocześnie chcemy wyglądać „trendy”.
Znane osoby wybierają zazwyczaj , jeansy, chinosy lub legginsy, T-shirty, , sportowe kurtki lub swetry,  czapki z daszkiem, buty sportowe lub  baleriny. Strój powinien być wygodny, szczególnie wtedy, kiedy podróż będzie długa. Kontrole na lotniskach raczej nie skłaniają do zakładania zbyt dużej ilości biżuterii, którą trzeba zdjąć przed bramką kontrolną.
W moim przypadku akcesoria ograniczają się do okularów słonecznych, zegarka, ewentualnie szalika, którym można się przykryć w razie niższej temperatury w samolocie.
Jeśli chodzi o bagaż podziwiam osoby, które potrafią spakować się do jednej kabinowej walizki. Czy Wy też tak latacie? Ja muszę mieć jedną większą walizkę, którą odprawiam w bagażu i drugą małą – kabinową, zdarza mi się zastąpić ją torbą, ale moje ostatnie doświadczenia pokazują, że poruszanie się po lotnisku z torbą na ramieniu, aparatem fotograficznym i torebką podręczną to raczej udręka i problem, odradzam.
Podczas podróży samolotem warto zadbać o rzeczy osobiste: dokumenty, paszport, karty, pieniądze. Powinny być odpowiednio zabezpieczone i zamknięte w torebce lub plecaku. Walizkę natomiast warto odpowiednio oznaczyć, służą do tego małe etui przyczepiane do walizki.
Zobaczcie jak sobie radzą z modą dziewczyny, które często podróżują i obejrzyjcie moje rekomendacje.

 

Next Stop… ✈?? bye bye Canada see you in 6 months! #aiportstyle #aerolook {créd na tela} #Lspregnant

Post udostępniony przez Lorraine Stoodley (@lorraine_stoodley)

 Photos: Instagram, Pinterest.

Tekst: Gocha

Top