You are here
Home > Fashion > Celebrities > Najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody / The most influential women In the World of fashion

Najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody / The most influential women In the World of fashion

2015-03-24

Najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody…

Dyktują trendy, dbają o swój wizerunek, tworzą modę, film, sztukę, muzykę. Można je nazwać celebrytkami, ale tak naprawdę robią coś więcej. Dają nam radość oglądania, słuchania i podziwiania. Dają  odwagę i motywują do działania, może dzięki nim świat jest bardziej kolorowy i optymistyczny?

Oto najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody:

Anna Wintour –  redaktor naczelna amerykańskiej edycji magazynu „Vogue”, urodzona w Londynie w 1949 r. od wczesnych lat młodości interesowała się modą. Aktualnie jest ikoną w branży mody, mówi się, że każdą sukienkę fotografowaną do Vogue’a musi wybrać sama.

Anna Wintour - Źródło: afterparty.pl, fot. ONS
Anna Wintour – Źródło: afterparty.pl, fot. ONS

Anna Dello Russo – redaktor i konsultant kreatywny japońskiego Vogue’a, prowadzi osobistego bloga pod własnym nazwiskiem, urodzona we Włoszech w 1962 roku, mistrzyni ekscentrycznego stylu, ale głównie prosto z wybiegów.

Anna Dello Russo - źródło: Harper's Bazaar
Anna Dello Russo – źródło: Harper’s Bazaar

Miroslava Duma – jedna z najlepiej ubranych kobiet na świecie, fundatorka rosyjskiego Buro247, założycielka fundacji „Peace Planet”.

Miroslawa Duma - źródło: Harper's Bazaar
Miroslawa Duma – źródło: Harper’s Bazaar

Olivia Palermo – amerykańska aktorka i modelka, prowadzi osobistego bloga o modzie pod własnym nazwiskiem.

Olivia Palermo - źródło: Harper's Bazaar
Olivia Palermo – źródło: Harper’s Bazaar

Giovanna Battaglia – redaktor Vogue L’Uoma, niezależna stylistka, redaktor mody w W Magazine, urodzona w Mediolanie, mieszka w Nowym Jorku.

Giovanna Battaglia - źródło: Harper's Bazaar
Giovanna Battaglia – źródło: Harper’s Bazaar

Chiara Ferragni – włoska modelka, urodzona w 1987 roku, prowadząca od kilku lat z dużym sukcesem blog o modzie, bijący rekordy odwiedzin, niedawno zaprojektowała kolekcję butów z charakterystycznymi zdobieniami.

Chiara Ferragni - Harper's Bazaar
Chiara Ferragni – źródło: Harper’s Bazaar

Anja Rubik  – polska modelka mieszkająca głównie w Nowym Jorku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w modellingu, brała udział w kampaniach reklamowych najbardziej znanych marek modowych na świecie.

Anja Rubik - źródło: Elle
Anja Rubik – źródło: Elle

Amal Clooney – prawniczka pochodzenia arabskiego, walcząca o prawa człowieka, od niedawna żona aktora Georga Clooney’a, kobieta z klasą, której styl zawsze dopasowany jest do sytuacji.

Amal Clooney - źródło: Harper's Bazaar
Amal Clooney – źródło: Harper’s Bazaar

Kate Middleton – księżna Cambridge, urodzona w Anglii w 1982 roku, od 2011 roku żona księcia Williama, w mediach i modzie zasłynęła głównie dzięki swojemu stonowanemu stylowi, który idealnie wpasowuje się w etykietę królewskiego dworu.

Kate Middleton, Księżna Cambridge - źródło: Elle
Kate Middleton, Księżna Cambridge – źródło: Elle

Victoria Beckham – brytyjska celebrytka, piosenkarka,  członkini nie istniejącego już zespołu Spice Girls, urodzona w 1974 roku w Wielkiej Brytanii, żona piłkarza Davida Beckhama, tworzy  kolekcje ubrań, okularów i perfum pod własną marką firmowaną swoim nazwiskiem.

Victoria Beckham - źródło: Harper's Bazaar
Victoria Beckham – źródło: Harper’s Bazaar

Angelina Jolie – amerykańska aktorka,  urodzona w 1975 roku, żona aktora Brada Pita, ambasador dobrej woli UNHCR  oraz członkini Rady Stosunków Międzynarodowych, zdobywczyni Oskara, trzech Złotych Globów i  Nagrody Gildii Aktorów Filmowych,   aktywnie angażuje się w działalność humanitarną na całym świecie, szczególnie w pomoc uchodźcom  w ramach  ONZ, w modzie zasłynęła szczególnie ze swoich perfekcyjnych kreacji z czerwonego dywanu.

Angelina Jolie - źródło: Harper's Bazaar
Angelina Jolie – źródło: Harper’s Bazaar

Rihanna – urodzona w 1988 roku na Barbaosie piosenkarka, aktorka,  ikona popkultury, projektantka mody, która bawi się nią i zawsze zaskakuje.

Rihanna - Harper's Bazaar (Getty)
Rihanna – źródło: Harper’s Bazaar

One thought on “Najbardziej wpływowe kobiety w świecie mody / The most influential women In the World of fashion

  1. I do hope you never stop! This can be among the best blogs Ive actually read. Youve got quite a few ridiculous skill here, man. I really believe that you dont loose your style mainly because you may be one on the greatest writers around. Please keep it up since the internet needs someone like you getting the news out.

Dodaj komentarz

Top