You are here
Home > Cash > Rozwój Grupy H&M na świecie / The development of the H&M Group in the world

Rozwój Grupy H&M na świecie / The development of the H&M Group in the world

06-02-2017

Grupa H&M, właściciel marek: H&M, COS, Cheap Monday  i Other Stories, Weekday oraz H&M Home może być dumna ze swojej wiodącej marki.
Na koniec 2016 roku szwedzka marka H&M posiadała 4,350 sklepów na 64 rynkach. To efekt otwarcia w ostatnich 12 miesiącach 427 nowych lokali. Ze sklepu internetowego H&M mogą korzystać już konsumenci na 35 rynkach.

Prezes marki H&M – Karl-Johan Persson zapowiedział, że w  bieżącym roku zamierza kontynuować ekspansję marki, zarówno offline jak i online. Łącznie planowane jest otwarcie 430 nowych sklepów stacjonarnych. Firma zamierza  zadebiutować na 5 nowych rynkach m.in. w  Kazachstanie, Kolumbii, Islandii, Wietnamie oraz Gruzji.

W segmencie e-commerce H&M planuje rozpoczęcie sprzedaży w Turcji, Tajwanie, Hong Kongu, Makao, Singapurze oraz Malezji – dodaje Karl-Johan Persson. Już w tej chwili działa sklep H&M w Nikozji na Cyprze oraz w Auckland w Nowej Zelandii.

Wśród 430 nowych sklepów, które mają być otwarte w bieżącym roku, zdecydowana większość będzie działała pod szyldem H&M, a ok. 70-80 będą stanowiły sklepy innych marek wchodzących w skład szwedzkiej grupy.

 

Sklep marki COS w Warszawie ( Grupa H&M)

 

W ostatnim roku finansowym: od 1 grudnia 2015 do  30 listopada 2016 H&M zanotował wzrost sprzedaży o 7 proc. licząc w lokalnych walutach i o 6 proc. licząc w koronach szwedzkich. Przychody wyniosły łącznie niemal 223 mld szwedzkich koron, czyli ponad 23,5 mld dolarów. To rekordowy wynik w historii spółki. Zdaniem prezesa H&M dobre wyniki to w dużej mierze efekt sukcesywnego wprowadzania strategii omnichannel.

Firma chce zapewnić konsumentom bezproblemowe zakupy, niezależnie w jakim kanale ich dokonują, dotyczy to  takich funkcjonalności jak możliwość zwrotu internetowych zakupów w sklepie stacjonarnym, usługę click and collect, mobilne płatności czy rozwój programu lojalnościowego.

W najbliższym czasie ma ruszyć sklep internetowy H&M w Kanadzie i Korei Południowej, co oznacza, że w 2016 roku marka uruchomi sprzedaż internetową w sumie na 11 rynkach.

Oznacza to, że oferta sieci H&M do końca roku będzie dostępna przez internet na 35 rynkach. Spółka ma także w planach kolejne otwarcia sklepów internetowych w 2017 roku. Spółka planuje także  inwestycje w nowe technologie, między innymi rozwój płatności mobilnych, wdrożenie nowych rozwiązań opartych o analitykę danych oraz wdrożenie technologii RFID.

W 2017 roku spółka ma ambitne plany: zapowiada także uruchomienie dwóch nowych marek odzieżowych.

Prawie na wszystkich rynkach sprzedaż była bardzo dobra do połowy sierpnia. Później odnotowaliśmy spadek dynamiki spowodowany nadzwyczaj wysokimi temperaturami, które trwały także we wrześniu, a tym samym znacznie opóźniły start sezonu jesiennego – mówił Karl-Johan Persson – W ostatnim kwartale planujemy otwarcie kolejnych 214 sklepów. Prezes dodał, że do końca roku 2017  sieć Hennes & Mauritz obecna będzie na 64 rynkach, z czego na 35 będzie można zrobić także zakupy przez internet.

 

Źródło: Retailnet

Zdjęcia: Gocha

 

Zobacz również / See also:

 

Firma H&M Hennes & Mauritz AB

Wyniki Finansowe H&M Oraz Współpraca Z Kenzo / The Financial Results Of H&M And Collaboration With Kenzo

Najbardziej Oczekiwana Kolekcja Tej Jesieni Balmain X H&M

Rekordowe Wyniki Firmy Inditex I Plany Rozwoju

 
4 thoughts on “Rozwój Grupy H&M na świecie / The development of the H&M Group in the world

  1. Great awesome things here. I am very satisfied to see your article. Thank you so much and i am looking ahead to touch you. Will you please drop me a e-mail?

  2. I actually wanted to send a remark to appreciate you for those marvelous tips and tricks you are posting on this website. My prolonged internet lookup has at the end of the day been paid with sensible facts to talk about with my relatives. I would express that most of us site visitors are rather endowed to dwell in a decent community with so many special individuals with good methods. I feel truly blessed to have encountered your site and look forward to really more exciting moments reading here. Thanks a lot again for a lot of things.

Dodaj komentarz

Top