You are here
Home > Blog > Podsumowanie roku 2020 redaktor naczelnej / 2020 summary editor-in-chief

Podsumowanie roku 2020 redaktor naczelnej / 2020 summary editor-in-chief

03-01-2021

Kochani, Witam Was w Nowym Roku!

Zanim rozpoczniemy go na dobre chciałam podsumować okiem redaktor naczelnej, jaki był miniony 2020 rok.

Chyba nikomu nie muszę przypominać, że ten rok upłynął pod znakiem „pandemi covid-19”. Koronowirus tak się zadomowił przez ostatnie miesiące na świecie, że zmienił nasze postrzeganie rzeczywistości, relacji, biznesu. Trochę to już nudne, aby pisać po raz kolejny o tym co nas spotkało, ale zakładając, że ten portal przetrwa jeszcze lata, chciałabym, aby ten historyczny incydent został tutaj również zaznaczony.

Biznesowo musieliśmy się przestawić w dużej mierze na pracę zdalną lub hybrydową i zacząć korzystać z nowoczesnych technologii komunikacji, takich jak Zoom, Skype, WhatsApp, Messenger i wiele innych. Większą rolę zaczęła odgrywać elastyczność, umiejętność reagowania na różne zewnętrzne czynniki. Wirus uderzył finansowo najbardziej w branżę turystyczną, hotelarską, rozrywkową, restauracyjną. Dotknął też w swoisty sposób służbę zdrowia, która dotkliwie odczuła pandemię.

W biznesowym stylu

Właściwie rok 2020 zaczął się zupełnie pozytywnie i nic nie zapowiadało, że świat na kilka miesięcy się zatrzyma. Jeszcze w marcu korzystałam z uroków ośnieżonych stoków szusując na nartach, wprawdzie już z pandemią w tle, ale również świeżym, górskim powietrzem w płucach.

Na nartach

Miniony rok nie był dla mnie taki zły. Oczywiście spowodował zmiany w podejściu do pewnych kwestii, ale też, na szczęście nie uwięził mnie zupełnie w domu.

Zaczęło się zupełnie szałowo i wszystko wskazywało na to, że „nowe lata dwudzieste” rozpoczną się niemalże jak w willi „Wielkiego Gatsby’ego” (zobaczcie TUTAJ styczniowy wpis). Cóż,  na wielkie przyjęcia w stylu lat dwudziestych musimy jeszcze zaczekać, ale zakończony rok nie był przecież rokiem totalnej izolacji.

Mierzyliśmy się wprawdzie z zamkniętymi salonami fryzjerskimi, kosmetycznymi i  brakiem dostępu do klubów fitness. Dlatego postawiłam na indywidualne ćwiczenia w domu, spacery, bieganie, jazdę na rolkach, tenis (gdy było to możliwe).

Tenis

W ramach samodzielnego dbania o wizerunek przetestowałam kilka kosmetyków, ale na uwagę zasługują szczególnie te do włosów. Skorzystałam z rady Alicji, która zarekomendowała mi pielęgnację włosów linią kosmetyków Monat, efekty możecie zobaczyć TUTAJ.

Pielęgnacja włosów z Monat

Nie stroniąc od przyrody i powietrza, w ramach budowania odporności, uciekałam więc na krótkie „resety” nad Zegrze. To był u mnie zdecydowanie rok pod znakiem żagli. Żeglowanie w gronie dobrych znajomych  to naprawdę fenomenalny sposób na przewietrzenie głowy, relaks na wodzie, odskocznię od miasta.

Nad Zegrzem
Żeglowanie nad Zegrzem
Piracki rejs po Zegrzu

Dlatego, kiedy pojawiła się podczas otwarcia granic możliwość wyjazdu na rejs w Grecji nawet długo się nad tym nie zastanawiałam. Greckie wyspy, zatoki, plaże to najurokliwsze zakątki na świecie ze starożytną historią w tle. A sama Grecja z monumentalnym Akropolem w Atenach przypomina gdzie zaczęła się nasza cywilizacja. Podczas rejsu w Grecji poznałam również różnicę między żeglowaniem na wodach śródlądowych i na morzu.

Na wyspie Aegina
Żeglowanie po Zatoce Sarońskiej
Rejs w Grecji
Akropol wieczorem

W mojej pracy z portalem pojawiło się wiele pozytywnych elementów. Nadal zawitało kilka wpisów o stylu i modzie. Nadal rekomenduję dla Was, Panie i Dziewczyny, stylowe ubrania i dodatki w SHOP i SHOP LUXURY. Wraz z rozwojem branży gamingowej, która staje się bardzo modna w Polsce, zainicjowałam również sklep z myślą o Panach, zajrzyjcie na GAMES.

Przeprowadziłam również dwa bardzo interesujące wywiady (TUTAJ) z osobami, które poza realizacją swoich pasji w skuteczny sposób przyczyniły się kilkadziesiąt lat temu do walki o wolność podczas komunizmu w Polsce.

Na portalu nie zabrakło również raportów o największych firmach odzieżowych, które przechodziły znaczną transformację podczas covidu i musiały przestawić się z głównej działalności w centrach handlowych na sprzedaż kanałami online.

Puste Centra Handlowe

Licząc na to, że Nowy Rok 2021 przyniesie nam same pozytywne zmiany a my będziemy ich twórcami, życzę Wam zdrowia, pozytywnego nastawienia i realizacji wszystkich pasji, zamierzeń i planów. Zaglądajcie tutaj czasem.

Wasza redaktor naczelna – Gocha.

Zdjęcia – Gocha

Dodaj komentarz

Top