You are here
Home > Fashion > Designers > Nowe lata dwudzieste / New Twenties

Nowe lata dwudzieste / New Twenties

04-01-2020

Wkraczamy ponownie w lata 20-te… Czy pamiętacie te niesamowite nakrycia głowy, niczym czepki basenowe i wspaniałe kapelusze? Sukienki z opuszczoną talią i fryzury a’la paź? Podkręcone lub proste… czasem z opaską. Wąskie, pomalowane ciemną szminką usta, sznury pereł, pióra, frędzle i nietypowe buty z paskiem.

W latach 20-tych nastąpiła niesamowita emancypacja kobiet, zaczęły ubierać się w męskie elementy garderoby, do ich szaf trafiły spodnie a sukienki miały kształt litery H, raczej nie podkreślały kobiecych kształtów. Niesamowite lata 20-te!

Źródło: Fascinationstreetvintage
Źródło: flickr.com
Źródło: Glamourdaze
Źródło: iddavanmuster.blogspot.com

Jedną z najsłynniejszych prekursorek rewolucji w modzie lat 20-tych była Coco Chanel, która aktywizowała kobiety do zmian i namawiała do tego, aby dbały o swój wygląd i codzienne stylizacje. To z jej ust padło słynne zdanie, że „moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą”.  Dla Coco Chanel spodnie stały się symbolem wolności i wyzwolenia kobiet i odejściem od sztywnych gorsetów. Oprócz wygody ceniła sobie elegancję i ubrania z najwyższej jakości materiałów. Coco Chanel swoimi stylizacjami i projektami udowadniała, że to prostota jest kluczem do prawdziwego piękna.

Źródło: cultura.elpais.com
Źródło: buzzfeed.com
Źródło: weheartvintage.co
Źródło: femaline.com

Kiedy zdałam sobie sprawę, że wkraczamy ponownie w lata 20-te, tyle że XXI wieku, pierwsza myśl, jak przebiegła mi przez głowę, to, że musimy pozostawić naszym przyszłym pokoleniom nie mniejszą dawkę stylu, wyjątkowości i charakteru w ubiorze, fryzurach i makijażu, jakie pozostawiono 100 lat temu.

Źródło: enviromentindex.com
Źródło: etsy.com
Źródło: nsbseattle.wordpress.com

Czy „Wielki Gatsby” jest w stanie powtórzyć się w najbliższej dekadzie? Na pewno, ale już inaczej… Zamiast sukienek za kolano z opuszczonym stanem mamy piękne dopasowane długie lub krótkie suknie na jedno ramię, bez ramion lub z dużym dekoltem, krótkie fryzurki na pazia zostały zastąpione długimi rozwianymi włosami lub delikatnymi lekko ułożonymi falami. Zamiast pantofelków na kilkucentymetrowym obcasie i pasku nosimy wysokie szpilki z nieco spiczastym czubkiem a wąskie usta kobiety zaczęły powiększać i malować w taki sposób, że urosły do nienaturalnych rozmiarów.

Źródło: totalbeauty.com

Jednak to co wspólne to chyba fakt, że nadal pijemy szampana i wino musujące, jeździmy luksusowymi samochodami i pływamy jachtami , bawimy się i śmiejemy a niektórzy nawet mieszkają w ogromnych luksusowych domach.

Zobacz również / See also:

Mała Czarna / The Little Black Dress

Rozmowa Z Katarzyną Taracińską–Badura – Aktorką I Producentką / The Interview With Katarzyna Taracińska-Badura – An Actress And Producer

Kocham Manhattan / I Love Manhattan

Dodaj komentarz

Top