You are here
Home > Cash > Nowy brand firmy LPP

Nowy brand firmy LPP

2014-10-04

Polska grupa odzieżowa LPP pracuje nad wprowadzeniem na rynek kolejnej marki odzieżowej. Tym razem będzie to brand z półki cenowej premium. Firma nie zdradza jeszcze nazwy nowego konceptu. Specjalnie dla redakcji Retailnet, Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu LPP zgodził się podać więcej szczegółów dotyczących jej ekspansji w Polsce i za granicą. Wiceprezes Zarządu LPP zakłada, że pierwsze sklepy zostaną uruchomione na wiosnę 2016 roku.

Sklep marki Reserved
Sklep marki Reserved

Marka będzie oferowała produkty zarówno dla pań jak i dla mężczyzn. Oferta nowej marki nie będzie opierała się tylko na odzieży. Podobnie jak w przypadku wszystkich  marek firma LPP chce zaoferować klientom szeroką ofertę odzieży i akcesoriów. Oferta będzie skierowana do bardziej wymagających klientów, co wiązać się będzie z wyższymi cenami.

Początkowe działania nowego konceptu prowadzone będą na rynku polskim, ale oczywiście sklepy nowej marki za kilka lat trafią też na rynki innych krajów. Charakterystycznym elementem rynku polskiego  jest duże znaczenie centrów handlowych, właśnie w tych obiektach LPP rozpocznie działanie z nową marką. Nie oznacza to jednak, że lokalizowanie sklepów przy ulicach jest niemożliwe. Może tak się zdarzyć, szczególnie w tych krajach, w których sprzedaż przy ulicach handlowych ma istotne znaczenie.

Firma LPP zarządza obecnie 5 znanymi markami odzieżowymi – flagowym Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Ostatnią marką wprowadzoną przez spółkę jest Sinsay, która pojawiła się w 2013 roku, a jej oferta skierowana jest do nastoletnich dziewcząt. LPP posiada sieć niemal 1500 salonów i tworzy miejsca pracy dla blisko 18 tys. Osób.

Źródło: Retailnet

One thought on “Nowy brand firmy LPP

  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Top