You are here
Home > Cash > Lidia Kalita wprowadza swoją spółkę na NewConnect

Lidia Kalita wprowadza swoją spółkę na NewConnect

2015-05-26

Firma odzieżowa LK Designer Shops SA prowadząca sieć salonów pod marką Lidia Kalita uzyskała zgodę zarządu Giełdy Papierów Wartościowych na wprowadzenie akcji spółki na rynek NewConnect. W planach spółki jest pozyskanie kapitału na dalszy rozwój sieci sklepów własnych i franczyzowych.

LK Designer Shops SA na NewConnect wprowadzi dwie serie akcji zwykłych na okaziciela po 160 429 sztuk każda. Wartość nominalna jednej akcji wyniesie 0,10 zł. Spółka będzie jedną z niewielu producentów odzieży notowanych na małym parkiecie GPW.

Firma LK Designer Shops SA na początku 2015 roku rozpoczęła rozmowy z inwestorami odnośnie pozyskania kapitału sięgającego ponad 3 mln zł. Zebrane z rynku środki zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych butików, co pozwoli na dynamiczną ekspansję na rynku i spowoduje skokowy wzrost wyników finansowych.

LK Designer Shops to prywatna firma założona przez Lidię i Andrzeja Kalita. Specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży odzieży i dodatków dla kobiet powstających według autorskich koncepcji projektantki Lidii Kality – tej samej projektantki, która wykreowała i z sukcesem rozwinęła jednego z najważniejszych graczy na polskim rynku odzieżowym ostatniej dekady, damską markę odzieżową Simple Creative Products. Po odejściu z Simple projektantka postanowiła ponownie wykorzystać doświadczenie i szeroką znajomość rynku zakładając nową spółkę projektancką oraz stworzyć autorską markę odzieżową sygnowaną własnym nazwiskiem.

 

Butik Lidia Kalita w Warszawie
Butik Lidia Kalita w Warszawie

Marka jest obecna na rynku od początku 2014 r. i plasowana jest w segmencie premium. Logo marki od początku jest bardzo rozpoznawalne, bo kojarzone z samą projektantką sygnującą projekt własnym nazwiskiem. Kolekcje marki to oferta dla kobiet poszukujących unikalnego wzornictwa, solidnego krawiectwa i charakteryzujących się określonym poziomem zamożności oraz rozwiniętymi potrzebami w zakresie estetyki i jakości noszonej odzieży.

Źródło: Retailnet

Nota Prawna: Powyższa informacja nie stanowi oferty nabycia akcji w rozumieniu prawa polskiego.
Dodaj komentarz

Top

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?