You are here
Home > Cash > Corporations news > Kolekcja ERDEM x HM dostępna już od 2 listopada / ERDEM x HM collection is available from 2rd of November

Kolekcja ERDEM x HM dostępna już od 2 listopada / ERDEM x HM collection is available from 2rd of November

02-11-2017

Marka H&M słynie już od wielu lat z corocznych kooperatyw z dużymi domami mody. Wynikiem takiej współpracy są limitowane kolekcje znanych marek lub projektantów sprzedawane w sieci HM.

Kolekcje pojawiają się zwykle późną jesienią. Dotychczas H&M zasłynął z podobnych kooperacji m.in. z Karl Lagerfeld, Alexander Wang, Balmain, Kenzo. Do grona tych znamienitych marek w tym roku dołącza Erdem.

Marka ERDEM została zołożona w Londynie w 2005 roku przez Erdema Moralioglu, kanadyjsko-tureckiego projektanta. Moralioglu urodził się w Montrealu, jako syn Turka i Brytyjki, dorastając zarówno tam, jak i w Birmingham. Po ukończeniu studiów I stopnia na wydziale mody Ryeson University w Toronto, odbył staż w domu mody Vivienne Westwood. Później przeniósł się do Londynu, gdzie kontynuował studia magisterskie na prestiżowym Royal College of Art. Po obronie kolekcji dyplomowej, która zyskała ogromna aprobatę ze strony środowiska, Erdem znalazł się w Nowym Yorku, gdzie rozpoczął pracę u boku Diane von Furstenberg. Przed rokiem 2005 powrócił do stolicy Wielkiej Brytanii i tam postanowił otworzyć własną markę.

W ramach współpracy H&M z ERDEM wizjonerski producent filmów Baz Luhrmann stworzył unikalny i spektakularny film krótkometrażowy przeznaczony wyłącznie dla promocji kolekcji ERDEM x H&M.
Film Baz Luhrmanna dla ERDEM x H & M rozgrywa się w tajemniczej rezydencji wiejskiej, gdzie jest „zawsze wiosna”. Dom jest jak własny, prywatny, bajkowy  świat, wypełniony niesamowitymi kwiatami inspirowanymi słynnymi wydrukami kwiatowymi ERDEM. Kiedy młodzi przyjaciele przyjeżdżają do domu, zaczyna się magnetyczny trójkąt miłosny z udziałem wschodzących gwiazd – aktorów Tom Rhys Harries oraz Fiennes Tiffin i Ruby Dagnall.
Dołączyli do nich uznana aktorka Harriet Walter, a także super modele Saskia de Brauw, Imaan Hammam, Grace Hartzel, Fernando Cabral, Neels Visser i Tony Ward. Przez cały czas Baz wykorzystywał elementy z kolekcji ERDEM x H & M do definiowania postaci i napędzania narracji, natomiast nowy utwór Years & Years ukazuje nastrój optymizmu, przyjaźni i miłości…

„The Secret Life of Flowers”

 

Obejrzyjcie wybrane elementy kolekcji i zobaczcie jak prezentowali je celebryci podczas eventu promującego kolekcję.

 

Jaime King

 

 

 

Kate Bosworth

 

 

Ahna O’Reilly

 

 

 

 

Zendaya

 

 

 

 

Brandon Thomas Lee

 

Źródło informacji: H&M, LaMode.info

Zdjęcia: materiały prasowe H&M

 

Zobacz również / See also:

Wyniki Finansowe H&M Oraz Współpraca Z Kenzo / The Financial Results Of H&M And Collaboration With Kenzo

Najbardziej Oczekiwana Kolekcja Tej Jesieni Balmain X H&M

Rozwój Grupy H&M Na Świecie / The Development Of The H&M Group In The World

 

 

8 thoughts on “Kolekcja ERDEM x HM dostępna już od 2 listopada / ERDEM x HM collection is available from 2rd of November

Dodaj komentarz

Top