You are here
Home > Fashion > Francja elegancja / French chic

Francja elegancja / French chic

05-11-2016

Nie od dziś wiadomo, że Francuzki słyną ze swojego szyku na całym świecie. Francja to mekka designu, dobrego stylu i elegancji. Francuski splendor przejawia się nie tylko w modzie, ale również w życiu codziennym: w otaczającej architekturze, designie, stylu bycia  i wszelkich formach spędzania czasu w gronie znajomych.

Kiedyś, pewien Francuz, którego poznałam przypadkowo, nie mógł zrozumieć, dlaczego Polacy wolą spędzać wolny czas w domu, jadać w domu, urządzać kolacje i spotkania w domowym zaciszu? Francuzi spędzają czas zwykle na zewnątrz, w restauracjach, kawiarniach, na wystawach, w teatrze… To nie oznacza, że my Polacy tego nie robimy, oczywiście styl życia się zmienia, szczególnie widać to w środowiskach młodych ludzi żyjących w miastach, jednak nasza kultura odbiega trochę od francuskiej.

W uroczy i prosty sposób Jennifer L. Schott  opisała styl życia paryżanek  w książce „Lekcje Madame Chic”. Jenniffer opisała swoje doświadczenia, nieokrzesanej, spontanicznej Amerykanki, która krok po kroku zmieniała się w kobietę elegancką, szykowną z dobrymi manierami.

To co mnie szczególnie zaintrygowało to fakt, że Paryżanki kierują się zasadami: im mniej tym lepiej, lepsza jakość w rozsądnej cenie, minimalizm, ale nie monotonia. Podstawowa garderoba Francuzek oparta jest na 10 elementach stroju, które w umiejętny sposób miksują ze sobą i dobierają dodatki. W związku z tym ubrania Francuzek są raczej proste, skromne, łagodne kolorystycznie, ale dobrej jakości. Starają się je urozmaicać zmianą dodatków: torebek, butów, biżuterii, apaszek, nakryć wierzchnich.

Zainspirowałam się stylem Francuzek i przygotowałam dla Was kilka zestawów w stylu „Parisian”, eleganckich, dyskretnych kolorystycznie, składających się z kilku ubrań z delikatnymi dodatkami.

Głównym motywem są: szary, krótki żakiet od LA MANII, czarne, eleganckie spodnie z wysokim stanem i paskiem z ZARY oraz koronkowa czarna bluzka. Ostatni zestaw to stylizacja z okryciem wierzchnim – czarnym, lekko dopasowanym płaszczem z dodatkiem wełny z ESPRIT.

Mam nadzieję, że spodobają Wam się moje inspiracje i wykorzystacie je podczas najbliższych listopadowo-grudniowych eventów:

 

 

Szara sukienka / Grey dress – TATUUM, podobna TUTAJ

Bluzka / Blouse – LAMANIA

Torebka / Bag – DUNE LONDON

Apaszka / Scarf – MANGO

Szpilki/ Heels – VENEZIA, podobne TUTAJ

 

 

Bluzka / Blouse – MANGO

Żakiet / Jacket – LAMANIA

Spodnie / Pants – ZARA

Torebka / Bag – DUNE LONDON, podobna TUTAJ

Szpilki / Heels – VENEZIA

Zawieszka / Pendant – FOLIE FOLIE (stara kolekcja), podobny TUTAJ

 

 

 

Koronkowa bluzka / Lace blouse – ZARA, podobna TUTAJ

Żakiet / Jacket – LAMANIA

Spodnie / Pants – ZARA

Torebka / Bag – ZARA

Kolczyki / Earrings – MANGO, podobne TUTAJ

Czółenka / Pumps – SAGAN

 

 

Bluzka ( rozpinana na plecach) / Blouse – COS

Spodnie / Pants – ZARA

Szpilki / Heels – VENEZIA

Torebka / Bag – ZARA

 

 

Koronkowa bluzka / Lace blouse – ZARA

Ołówkowa spódnica / Pencil skirt – ZARA

Płaszcz / Coat – ESPRIT, podobny TUTAJ

Szal / Scarf – przywieziony z Maroka

Szpilki / /Heels – VENEZIA

Kopertówka / Clutch – ZARA

 

Made by Gocha

Photos – Gocha8 thoughts on “Francja elegancja / French chic

  1. Great post\Nice post, I love it very much.I was very lucky to find your website. There is a lot of helpful information!

  2. Wonderful website, how do u get all this info?I have read a couple of articles on your site and I really like your style. Thanks a million, keep up the good work.

Dodaj komentarz

Top