You are here
Home > Cash > Rozwój i wyniki finansowe producenta obuwia – Wojas S.A.

Rozwój i wyniki finansowe producenta obuwia – Wojas S.A.

11-10-2016

W latach 90-tych Wiesław Wojas, przedstawiciel rodu związanego od wielu pokoleń z produkcją obuwia, postanowił szyć buty pod marką Wojas, ręcząc tym samym własnym nazwiskiem za wyjątkową solidność ich wykonania. W 1990 roku zatrudnił kilka osób i otworzył pierwszy salon firmowy. Produkcja w pierwszym roku działalności sięgnęła kilkudziesięciu tysięcy par butów. Wiosną 2008 roku Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dziś Wojas S.A. jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia.

W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1500 osób.

We wrześniu 2016 roku wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową Wojas S.A. wyniosła ponad 18 mln zł i była niższa o 4,3% w stosunku do przychodów osiągniętych we wrześniu 2015 rok.

W okresie od stycznia do września 2016 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 158,71 mln zł i była wyższa o 6,9% w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej we wrześniu 2016 roku wyniosły 14,94 mln zł i były niższe o 7,1% od przychodów osiągniętych we wrześniu 2015 roku. Narastająco, w okresie styczeń – wrzesień 2016 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 136,75 mln zł i były wyższe o 10,4% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na koniec I półrocza 2016 r. Grupa Kapitałowa Wojas S.A. posiadała 180 sklepów własnych oraz 2 franczyzowe za granicą. W I półroczu 2016 r. spółka Wojas otworzyła 3 nowe salony. Jeden zlokalizowany w Polsce w Bielanach Wrocławskich, a dwa na Białorusi w Mińsku. W tym okresie zamknięto jeden sklep, który zlokalizowany był na Słowacji.

W planach Wojas na II połowę 2016 roku jest uruchomienie zagranicznego e-sklepu oraz pierwszego własnego sklepu w Rumunii oraz otwarcie dwóch nowych salonów na Białorusi.

Własny kanał sprzedaży internetowej (e-sklep) notuje prawie 30% dynamikę wzrostu, a jego udział w sprzedaży detalicznej wynosi 7,5%. Sprzedaż detaliczna na Słowacji notuje kilkuprocentowy wzrost, a udział tego rynku w strukturze sprzedaży detalicznej wynosi  ca 4%. Sprzedaż detaliczna w Czechach notuje dynamiczny wzrost, jednak jest to wciąż nowy rynek dla Wojas S.A., który nie osiągnął BEP, a udział tego rynku w sprzedaży detalicznej wynosi ca 3%. Wojas S.A. od kwietnia.2016 konsoliduje sprzedaż detaliczną na Białorusi. Udział tego rynku w wynikach jest na razie niewielki – wynosi mniej niż 1% przychodów ze sprzedaży detalicznej.

Bieżące notowania giełdowe Wojas SA i WIG:

 

Źródło informacji: Retailnet.pl, Wojas.pl

 

Nota prawna:

Powyższy wpis został przedstawiony jedynie w celach informacyjnych i nie stanowi oferty nabycia akcji w rozumieniu prawa polskiego.

 

8 thoughts on “Rozwój i wyniki finansowe producenta obuwia – Wojas S.A.

  1. I simply want to mention I am newbie to blogs and actually savored your web site. I’m likely to bookmark your blog . You absolutely have tremendous well written articles. Bless you for revealing your webpage.

  2. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

  3. I think this is among the most significant information for me. And i am glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

  4. „Awesome write-up. I’m a regular visitor of your site and appreciate you taking the time to maintain the excellent site. I will be a frequent visitor for a long time.”

Dodaj komentarz

Top