You are here
Home > Cash > Plany połączenia Bytom SA z Grupą Vistula i wyniki finansowe

Plany połączenia Bytom SA z Grupą Vistula i wyniki finansowe

25.05.2017

18 kwietnia 2017 r. zarząd Grupy Vistula rozpoczął rozmowy z Grupą Bytom dotyczące możliwości połączenia spółek , informację tę upubliczniono dopiero w maju.
Opóźnienie w przekazaniu informacji o rozpoczęciu rozmów było usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów spółki Vistula i jej akcjonariuszy.

Zarząd Vistula Group S.A. zwraca uwagę, że rozpoczęcie rozmów z Bytom SA nie oznacza, że zostaną podjęte dalsze czynności związane z przygotowaniem połączenia ani że połączenie zostanie zrealizowane. Jednocześnie organy spółki nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji dalszych czynności dotyczących potencjalnego połączenia.

Vistula Group S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Aktualnie sieć sprzedaży liczy ponad 320 sklepów marki Vistula, W.Kruk, Wólczanka i Deni Cler Milano.

Firma Bytom rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku. Od 1995 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bytom w oparciu o wieloletnie doświadczenie połączone z nowoczesną technologią, specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji kolekcji formalnej i casualowej mody męskiej.

Według stanu na koniec 2016 roku spółka Bytom S.A. posiadała 107 sklepów pod marką Bytom o powierzchni 12,1 tys. mkw

Vistula Group podała, że przychody w I kwartale 2017 roku wyniosły około 135,8 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o około 13,7 %.

W marcu Spółka miała ok. 46,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży więcej r.d.r. (to jest ok. 17,6 %).

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) wyniosły około 27,3 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w marcu 2016 roku o około 23,1 %. W ujęciu narastającym w okresie od stycznia do marca 2017 roku wartość sprzedaży w tym segmencie wyniosła około 78,0 mln zł, czyli wzrosła rdr o około 20,6 %.

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.KRUK) wyniosły około 16,9 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w marcu 2016 roku o około 17,5%. Narastająco wartość przychodów w okresie styczeń–marzec 2017 roku w tym segmencie wyniosła około 49,9 mln zł i była wyższa r.d.r. o około 6,4 %.

W roku bieżącym, począwszy od drugiego półrocza Grupa Kapitałowa planuje rozpoczęcie realizacji projektu franczyzowego w segmencie jubilerskim, który będzie funkcjonował na podobnych zasadach jak w markach odzieżowych. Plany na rok bieżący zakładają otwarcie do końca 2017 roku pięciu salonów franczyzowych marki W.KRUK. Łączne nakłady finansowe w roku 2017 przeznaczone na rozwój sieci detalicznej Grupy Kapitałowej oraz inwestycje odtworzeniowe w najważniejszych lokalizacjach wyniosą około 15 mln zł – poinformowała Grupa Vistula.

Vistula planuje również połączenie z Grupą Bytom.

 

Źródło: Retailnet, Business Insider

 

Zobacz również / See also:

Vistula Group Wspiera Reprezentację Polski / Vistula Group – Sponsor Of Polish National Football Team

W.KRUK Z Nową Ofertą Akcesoriów / W.KRUK Presents New Range Of Accessories

Rozwój Działalności Firmy Bytom SA
Top

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?