You are here
Home > Cash > Nieruchomości na Teneryfie / Properties in Teneriffe

Nieruchomości na Teneryfie / Properties in Teneriffe

Teneryfa jest wyspą położoną niedaleko Europy z bardzo przyjaznym klimatem umiarkowanym. Dlategoteż wiele osób nie tylko jeździ tam spędzać wakacje, ale również inwestuje w nieruchomości z myślą o osiedleniu się na wyspie. Wiele osób wybiera to miejsce ze względu na panującą tam przez cały rok wiosenno-letnią pogodę. Jest to wymarzone miejsce na spędzenie emerytury, aczkolwiek ze względu na możliwość wykonywania wielu sportów wybierają tam życie również młodzi ludzie.

Obecnie na Teneryfie działa wiele agencji nieruchomości, działalność prowadzą również biura z polskojęzycznymi doradcami, prawnikami, pośrednikami nieruchomości.

Podczas mojego pobytu zbadałam bardzo pobieżnie ten rynek, ale to co zwróciło moją uwagę to fakt, że obecnie można tu nabyć nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Apartamenty 2-pokojowe można już kupić za 55.000 EUR. Ceny oczywiście są bardzo zróżnicowane i jak wszędzie zależą od położenia, standardu, wielkości. Prawie standardem są tutaj tarasy, które właściwie stanowią część użytkową apartamentów, gdyż biorąc pod uwagę panującą aurę letnią można na nich spędzać dużo czasu. Ceny przy wyższym standardzie zaczynają się od ok. 120.000 EUR.

Przykładowa oferta nieruchomości na Teneryfie - 01/2015
Przykładowa oferta nieruchomości na Teneryfie – 01/2015
Zabytkowa architektura w południowo-zachodniej części Teneryfy
Zabytkowa architektura w południowo-zachodniej części Teneryfy
Oferty nieruchomości na Teneryfie.
Oferty nieruchomości na Teneryfie.

Pod kątem nieruchomości sprawdzałam dwa różne regiony, pierwszy to okolice Los Gigantes, gdzie standard budynków jest bardzo wysoki, bardziej rekreacyjny, większość domów i apartamentów otoczonych jest piękną roślinnością i kwiatami.

Apartamenty w środku miasta Los Gigantes
Apartamenty w środku miasta Los Gigantes
Nieruchomości w Los Gigantes
Nieruchomości w Los Gigantes

 

 

Drugi region to Los Abrigos, które ma raczej typową małomiasteczkową zabudowę, przypominającą polskie nieduże osiedla, jednak to miasteczko rybackie położone nad samym oceanem. Zaletą jest bliskość El Medano, czyli miejsca typowo surferskiego, dlatego można rozważyć tę lokalizację pod kątem częstego uprawiania sportów wodnych.

Obie lokalizacje dają możliwość sprawnego dojazdu do centrum wypoczynku i pięknej plaży w Costa Adeje, gdzie kwitnie życie turystyczne.

Oferty nieruchomosci w Los Abrigos (01/2015)
Oferty nieruchomosci w Los Abrigos (01/2015)
Nieruchomości w Los Abrigos
Nieruchomości w Los Abrigos
Nowe budynki w Los Abrigos na Teneryfie
Nowe budynki w Los Abrigos na Teneryfie
Na Teneryfie działają firmy ubezpieczeniowe.
Na Teneryfie działają firmy ubezpieczeniowe.

Niektórzy zapewne mają obawy co do inwestowania na wyspie wulkanicznej, wprawdzie Teide jest wulkanem nieczynnym, ale minimalne ryzyko zawsze występuje. Dlatego działają tutaj również firmy ubezpieczeniowe, które ubezpieczają nieruchomości, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że cena ubezpieczenia nieruchomości jest kilkukrotnie wyższa niż w Polsce.

Być może powyższy materiał zachęci Was do przyjrzenia się inwestycjom w nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich, jest to na pewno ciekawa opcja dla szukających słońca przez cały rok.

 

 

Powyższy materiał jest materiałem informacyjnym i nie stanowi jakiejkolwiek oferty w rozumieniu prawa polskiego.

 

Tekst: Gocha

Zdjęcia: Gocha

 

Zobacz również / See also:

Teneryfa – Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Szczęśliwe / Teneriffe – Canarian Island, Happines Island

Kolorowa Teneryfa / The Colourful Tenerife…

Pamiątki I Prezenty Z Teneryfy / Souvenirs And Gifts From Teneriffe

Pożyczka Czy Kredyt? / Loan Or Credit?

Dodaj komentarz

Top