You are here
Home > Cash > Wyniki finansowe za I półrocze 2017 właścicieli polskich sieciówek: Redan, LPP, Wojas, CCC

Wyniki finansowe za I półrocze 2017 właścicieli polskich sieciówek: Redan, LPP, Wojas, CCC

24-07-2017

Spółka Redan poinformowała, że sprzedaż on-line w Polsce oraz na Ukrainie w czerwcu 2017 wyniosła 2,3 mln zł i była o 13 proc. niższa w porównaniu do czerwca 2016 r. Narastająco po sześciu pierwszych miesiącach sprzedaż sklepów  internetowych w Polsce i na Ukrainie wyniosła 15,3 mln zł i była o 6 proc. niższa niż w pierwszym półroczu poprzedniego roku.

Prezes zarządu Redan SA – Bogusz Kruszyński zakomunikował, że spadek sprzedaży internetowej wynika ze zmniejszenia dostępności oferty towarów wyprzedażowych w ujęciu r/r. Nie jest jednak zła wiadomość, gdyż poprzez kanały on-line firma sprzedaje więcej towarów z nowych i bardziej dopasowanych do potrzeb klienta kolekcji na wyższych marżach.

W czerwcu br. przychody sklepu internetowego TXM wyniosły 0,8 mln zł i były o 23 proc. wyższe w ujęciu r/r. W ujęciu narastającym od początku roku sprzedaż sklepu on-line wyniosła ok. 4,1 mln zł i była 8 proc. wyższa w ujęciu r/r.

Grupa Redan jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób.

 

Zarząd LPP SA poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w czerwcu 2017 roku przez GK LPP SA wyniosły ok. 627 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w czerwcu 2016 roku o ok. 13 procent. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – czerwiec 2017 roku wyniosła 3 069 mln zł. Przychody te były wyższe o ok. 15 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Szacuje się, że marża brutto na sprzedaży wyniosła ok. 52 proc. i była wyższa o 5 punktów procentowych w stosunku do marży zrealizowanej w czerwcu 2016 roku.

Powierzchnia handlowa sklepów na koniec czerwca 2017 roku wyniosła ok. 933 tys. m kwadratowych i była większa o ok. 7 proc. od powierzchni handlowej na koniec czerwca ubiegłego roku.

Spółka LPP poinformowała również, że od III kwartału 2017 rozpoczyna stosowanie zabezpieczeń kursu walutowego USD/PLN przez zawieranie kontraktów forward. Celem transakcji jest zminimalizowanie poziomu różnic kursowych, wykazywanych w rachunku zysków i strat w pozycjach przychodów i kosztów finansowych.

Przychody ze sprzedaży internetowej właściciela marek: Reserved, Cropp, House oraz  Mohito w czerwcu 2017 wyniosły ok. 34,3 mln zł i były wyższe o ok. 105 proc. od sprzedaży zrealizowanej w czerwcu ubiegłego roku.Narastająco w okresie styczeń – czerwiec 2017 roku sprzedaż internetowa wyniosła ok.136 mln zł i była wyższa o ok. 99 proc. licząc r/r.

W 2017 roku firma LPP planuje uruchomić sprzedaż on-line na sześciu nowych rynkach. Do funkcjonujących obecnie w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech dojdą kolejne sklepy on-line w: Wielkiej Brytanii, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie i Białorusi. Już teraz sprzedaż internetowa stanowi 6 proc. całej wartości sprzedaży na terenie Polski oraz 4 proc. globalnej sprzedaży LPP. Firma do 2020 roku zaplanowała udział e-commerce w całej sprzedaży w wysokości 7-8 proc.

 

Wojas S.A.  uzyskała w czerwcu 2017 skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 22,67 mln zł, przychody  były wyższe o 17,6 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w czerwcu 2016 roku. W okresie styczeń – czerwiec 2017 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Spółki Wojas wyniosła ponad 108 mln zł i była wyższa o 1,2 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w I półroczu roku 2016.

Skonsolidowane przychody Wojas SA ze sprzedaży detalicznej w czerwcu 2017 roku wyniosły 17,82 mln zł i były wyższe o 4,6 proc. od przychodów osiągniętych w czerwcu 2016 roku. Narastająco, w okresie styczeń – czerwiec 2017 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 92 mln zł i były niższe o 2 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Założona w 1990 roku firma Wojas (od 2007 roku spółka akcyjna) to jeden z największych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech. Na koniec 2017 roku  Wojas planuje mieć łącznie 184 sklepy.

 

 

Zarząd CCC S.A., właściciel sieci obuwniczej poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży za czerwiec 2017 wyniosły ponad 376 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 46,4 proc. Przychody za okres styczeń – czerwiec wyniosły ponad 1,845 mld zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 32,3 proc.

CCC SA osiągnęło w czerwcu 2017 przychody w kanale internetowym w wysokości ponad 51 mln zł, były one wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2016 roku o 117,8 proc.  Narastająco za okres styczeń – czerwiec 2017 roku przychody CCC wyniosły ponad 259 mln zł i były wyższe o 137,2 proc. w stosunku do roku 2016.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych sieci CCC za czerwiec 2017 wyniosły około 308 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 35,9 proc., narastająco za okres styczeń – czerwiec wyniosły około 1,5 mld zł i były wyższe o 24,2 proc. w stosunku do roku 2016.

Grupa  CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Na koniec marca 2017 roku spółka CCC posiadała sieć złożoną z 870 sklepów własnych oraz 67 sklepów franczyzowych.

Jesienią 2018 roku spółka planuje uruchomić własny sklep internetowy. Obecnie sprzedaż produktów CCC w kanale internetowym jest prowadzona poprzez platformę e-obuwie, która sprzedaje obuwie poprzez swoje regionalne domeny w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Litwie, na Węgrzech i Ukrainie. W roku 2017 uruchomiona zostanie sprzedaż w kolejnych krajach regionu.

 

Źródło: Retailnet.pl

Zdjęcia: Gocha

 

Zobacz również / See also:

 
Plany Połączenia Bytom SA Z Grupą Vistula I Wyniki Finansowe

Rozwój Grupy H&M Na Świecie / The Development Of The H&M Group In The World

Jak Kupować Przez Internet? / How To Shopping By Internet?

 
Dodaj komentarz

Top

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?