You are here
Home > Design > Najpiękniejsze choinki we wnętrzach / The most beautiful Christmas trees in the interiors

Najpiękniejsze choinki we wnętrzach / The most beautiful Christmas trees in the interiors

07.12.2018

Święta Bożego Narodzenia już niebawem i jak co roku urzekają mnie atmosferą, pięknymi dekoracjami i choinkami.

Nasze polskie choinki, jakie widziałam w wielu domach są zazwyczaj wielobarwne, kolorowe i dosyć bogate. Pamiętacie jeszcze te choinki dekorowane „anielskimi włosami”, białą  watą czy pawimi oczkami zrobionymi ręcznie z kolorowego papieru?

Moda na dekoracje choinkowe zmienia się równie dynamicznie jak moda w dekoracji wnętrz. Mieliśmy już czas sztucznych choinek, choinek świerkowych i jodłowych. Podejście do nich zmienia się wraz z naszymi etycznymi poglądami… a to na ochronę środowiska a to na ekologię. Trudno powiedzieć, która wersja będzie bardziej ekologiczna: sztuczna czy prawdziwa? Jedno jest pewne, że święta bez choinki tracą trochę na swym uroku.

Najbardziej podobają mi się dwie wersje choinki:  te w stylu amerykańskim, zazwyczaj bogato ubrane w ozdoby, kokardy, bombki, kwiaty, ale jedno lub dwu-barwne … oraz te skromne w stylu skandynawskim, ubrane jedynie w lampki lub delikatne ozdoby z drewna, papieru lub słomy.  Każda z tych choinek ma swój niepowtarzalny urok, nie sposób powielić wyglądu choinki co roku, będzie ona zależała od kształtu drzewka, rozlokowania ozdób i miejsca, w którym zostanie ustawiona.

Utkwił mi w pamięci pewien obraz z późnego dzieciństwa, dekorując choinkę, wieszając bombkę, spojrzałam na swoje odbicie w niej i bardzo mocno poczułam ulotność tej chwili, pomyślałam wtedy, że to jest chwila, która już nigdy się nie powtórzy i bardzo chciałam zapamiętać ją na zawsze… to była prawda, zapamiętałam ją, ta chwila nigdy się nie powtórzyła…

Pielęgnujmy w życiu chwile, to one nadają sens życiu, to te miłe, piękne chwile w wyjątkowym otoczeniu wśród kochanych ludzi będziemy pamiętać do końca życia. To jaki nastrój i atmosferę stworzymy podczas świąt zależy tylko od nas.

Wybierzcie swoje najpiękniejsze choinki, aby ich czar i urok towarzyszył Wam i Waszym dzieciom do końca życia…

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Credit: @mittlillehjerte ♡ Favorite account ? Check it out for some christmas spirit ?? Kommenter dette bildet og få en kommentar tilbake!

Post udostępniony przez INTERIOR DESIGN, HOUSE & HOME (@ourluxuryhome)

Tekst: Gocha
Photos: Instagram, Pinterest

Zobacz również / See also:

Świąteczny Chillout / Christmas Chillout

Dekoracje Świąteczne W USA / Christmas Decorations In USA

Świąteczne Dekoracje / Christmas DecorationsDodaj komentarz

Top