You are here
Home > Cash > Dlaczego ubezpieczyłam samochód w Link4? Why did I insure my car at Link4?

Dlaczego ubezpieczyłam samochód w Link4? Why did I insure my car at Link4?

13-12-2018

Tak, tak, wiem, pewnie myślicie, że to mój nowy samochód… nie, Kochani, jeszcze nie, chociaż bardzo bym chciała, bardzo mi się podoba, ale jeszcze muszę trochę na niego zarobić…
Obecnie muszę się zadowolić moim 10-letnim autem, z którym miałam ostatnio nie lada problemy… naprawy, zarysowania na parkingu bez mojej wiedzy i oczywiście poszukiwanie nowego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia aut nie są moją mocną stroną, ale jako posiadaczka samochodów od kilkunastu lat doświadczyłam wielu trudnych sytuacji związanych z użytkowaniem samochodu. Muszę Wam przyznać, że uwielbiam prowadzić auto, kiedyś podróżowałam więcej i były to długie trasy, wyjazdy nad morze, w góry, do Austrii, Niemiec, Czech, na Słowację a nawet Chorwację.

Wyjazdy w tak długie trasy wiążą się z pewnym ryzykiem, musimy zadbać o posiadanie ubezpieczenia obejmującego szkody za granicą i assistance, warto upewnić się, wyjeżdżając, czy mamy ubezpieczenie (zieloną kartę), które obejmuje różne zdarzenia poza granicami kraju.

Mając wcześniejsze doświadczenia związane z wybitymi szybami podczas kradzieży, pękniętymi szybami po uderzeniu kamykiem, otarcia na parkingach, czy przysłowiowe „złapanie gumy” zwracam uwagę, czy mój pakiet obejmuje tego typu zdarzenia.
Nie wyobrażam sobie również, aby wyjechać z salonu nowym samochodem, który nie posiada auto casco. Byłoby bardzo szkoda stracić nowy samochód, nie otrzymując zwrotu pieniędzy lub naprawiać za własne pieniądze w przypadku stłuczki.

W przypadku starszych samochodów, niektórzy z Was zapewne ze względu na minimalizowanie kosztów wybierają jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC. Przyznam szczerze, że ostatnio przeszła mi również taka myśl przez głowę, kiedy znany polski ubezpieczyciel po wyliczeniu składki zaproponował mi składkę za pakiet wynoszącą około 25 % wartości samochodu. Trochę mnie to przeraziło i zaczęłam szukać innych rozwiązań.

Z pomocą przyszła mi reklama LINK4, nie zastanawiając się kliknęłam w baner, zostawiłam swoje dane i dane samochodu i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu za 5 minut zadzwonił do mnie przedstawiciel firmy z konkretną ofertą. Po omówieniu szczegółów, biorąc pod uwagę dotychczasowe szkody, zaproponowano mi pakiet OC, AC, NNW, assistance oraz ubezpieczenie szyb za niespełna 10% wartości auta. Może Wam się to wydawać dużo, ale uwierzcie, porównując kilka ofert ta była najkorzystniejsza. Po kilku kolejnych minutach od rozmowy, po zatwierdzeniu oferty i ustaleń odnośnie płatności otrzymałam e-mailem polisę potwierdzającą zawarcie umowy.Od 2014 roku Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA należy do Grupy Kapitałowej PZU i jedynym właścicielem posiadającym 100% akcji jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna w Warszawie. Organem nadzoru Link4 TU SA jest Komisja Nadzoru Finansowego (źródło: Raport KPMG).

Nie wiem jak sprawdzi się LINK4 w sytuacji likwidacji szkody, ale wiem, że pod względem obsługi sprzedażowej oraz zakresu i ceny ubezpieczenia wypadli bardzo dobrze.

Jeśli planujecie zakupić ubezpieczenie samochodu zwracajcie szczególną uwagę na następujące kwestie:

– zakres ubezpieczenia (OC, AC, NNW, assistance, szyby),
– wykluczenia odpowiedzialności,
– czy ubezpieczenie AC zawiera jedynie ryzyko kradzieży, szkody całkowitej, czy również szkody powstałe podczas stłuczek, czy zawiera udział własny, czyli kwotę, którą trzeba zapłacić w ramach szkody z własnych środków,
– czy NNW obejmuje wszystkich pasażerów czy tylko kierowcę,
– czy assistance ograniczone jest do miejsca lub liczby kilometrów w przypadku holowania, czy zawiera wymianę opony (tu szczególna uwaga do kobiet),
– czy wypłacone kwoty za szkody pomniejszają sumę ubezpieczenia,
– czy w przypadku samochodu w leasingu ubezpieczacie auto w cenie brutto czy netto?
– czy auto w leasingu posiada redukcyjną sumę ubezpieczenia czy stałą (abyście nie musieli dopłacać leasingodawcy).

Mam nadzieję, że pomogłam Wam trochę w tym trudnym temacie i wybierzecie odpowiednie do potrzeb i wymagań ubezpieczenie Waszego samochodu.

Tekst: Gocha ( Powyższe informacje są subiektywną oceną autora, wynikającą z wieloletniej pracy w branży ubezpieczeń i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego).

Zdjęcia: Gocha

Zobacz również / See also:

Ubezpiecz Siebie I Swój Majątek / Insure Yourself And Your Wealth

Dlaczego Powinniśmy Kupić Ubezpieczenie Na Życie? / Why Should We Buy Life Insurance?

Pożyczka Czy Kredyt? / Loan Or Credit?
Dodaj komentarz

Top