You are here
Home > Cash > Lidia Kalita wprowadza swoją spółkę na NewConnect

Lidia Kalita wprowadza swoją spółkę na NewConnect

2015-05-26

Firma odzieżowa LK Designer Shops SA prowadząca sieć salonów pod marką Lidia Kalita uzyskała zgodę zarządu Giełdy Papierów Wartościowych na wprowadzenie akcji spółki na rynek NewConnect. W planach spółki jest pozyskanie kapitału na dalszy rozwój sieci sklepów własnych i franczyzowych.

LK Designer Shops SA na NewConnect wprowadzi dwie serie akcji zwykłych na okaziciela po 160 429 sztuk każda. Wartość nominalna jednej akcji wyniesie 0,10 zł. Spółka będzie jedną z niewielu producentów odzieży notowanych na małym parkiecie GPW.

Firma LK Designer Shops SA na początku 2015 roku rozpoczęła rozmowy z inwestorami odnośnie pozyskania kapitału sięgającego ponad 3 mln zł. Zebrane z rynku środki zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych butików, co pozwoli na dynamiczną ekspansję na rynku i spowoduje skokowy wzrost wyników finansowych.

LK Designer Shops to prywatna firma założona przez Lidię i Andrzeja Kalita. Specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży odzieży i dodatków dla kobiet powstających według autorskich koncepcji projektantki Lidii Kality – tej samej projektantki, która wykreowała i z sukcesem rozwinęła jednego z najważniejszych graczy na polskim rynku odzieżowym ostatniej dekady, damską markę odzieżową Simple Creative Products. Po odejściu z Simple projektantka postanowiła ponownie wykorzystać doświadczenie i szeroką znajomość rynku zakładając nową spółkę projektancką oraz stworzyć autorską markę odzieżową sygnowaną własnym nazwiskiem.

Butik Lidia Kalita w Warszawie
Butik Lidia Kalita w Warszawie

Marka jest obecna na rynku od początku 2014 r. i plasowana jest w segmencie premium. Logo marki od początku jest bardzo rozpoznawalne, bo kojarzone z samą projektantką sygnującą projekt własnym nazwiskiem. Kolekcje marki to oferta dla kobiet poszukujących unikalnego wzornictwa, solidnego krawiectwa i charakteryzujących się określonym poziomem zamożności oraz rozwiniętymi potrzebami w zakresie estetyki i jakości noszonej odzieży.

Źródło: Retailnet

Nota Prawna: Powyższa informacja nie stanowi oferty nabycia akcji w rozumieniu prawa polskiego.

Dodaj komentarz

Top