You are here
Home > Cash > Gwarantowana emerytura bez obaw / Guaranteed pension without worries

Gwarantowana emerytura bez obaw / Guaranteed pension without worries

26-04-2017

Jeśli macie 20 lat lub nieco więcej do głowy nawet Wam nie przychodzi, aby myśleć o emeryturze. Patrzycie na swoje babcie i dziadków z bardzo odległej perspektywy. Macie plany związane z realizacją marzeń, dobrymi studiami, później satysfakcjonującą pracą lub biznesem. Muszę Was nieco zmartwić… czas biegnie szybciej niż nam się wydaje i nie mamy, niestety na to wpływu.

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić

Albert Einstein

Dlatego, pomimo tego, że emerytura jest dla wielu z Was odległym, niezbyt wyobrażalnym stanem chciałbym jednak zachęcić Was do przyjrzenia się jej w bardziej racjonalny sposób.

Nie tak dawno otrzymałam pismo ze znanej polskiej instytucji zajmującej się m.in. wypłatą emerytur i ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłam informację o mojej przyszłej emeryturze, nie uwierzycie, po 18 latach pracy, wprawdzie na własną rękę, ale to niczego nie tłumaczy, moja prognozowana emerytura będzie wynosiła 680 zł miesięcznie.

Zaczęłam się zastanawiać co tak naprawdę można kupić za te pieniądze? Doszłam do wniosku, że po opłaceniu czynszu za mieszkanie i podstawowych opłat właściwie nie zostaje już nic.

Na szczęście osoby pracujące na etacie mają nieco korzystniejszą sytuację, ponieważ ich emerytura będzie wynosiła ok. 30-35 %  wynagrodzenia i mam tutaj na myśli osoby, które  nie przekraczają  w skali roku maksymalnego progu odprowadzanej przez pracodawcę składki. Pracownicy na wyższych stanowiskach, z wyższymi dochodami aktualnie nie zyskają proporcjonalnie wyższej emerytury.

Dzisiaj więc zarabiamy i  wydajemy, kupujemy nowe samochody, markową odzież, wyjeżdżamy na wakacje, prowadzimy często konsumpcyjny styl życia, ale zapominamy o tym, że przecież w wieku 60 czy 65 lat będziemy jeszcze aktywnymi osobami i niekoniecznie drastyczne obniżenie standardu życia będzie nam na rękę.

Moi Drodzy, są różne metody odkładania, inwestowania, budowania kapitału, ale zawsze warto mieć jeden bezpieczny, gwarantowany program emerytalny, który pomimo zawirowań rynkowych: spadku cen nieruchomości, wahań giełdowych i trudniejszych momentów w biznesie będzie niezależnym źródłem Waszej dożywotniej gwarantowanej emerytury.

W tabeli podałam przybliżone wartości składek miesięcznych (wyliczone z kalkulatora jednej z firm ubezpieczeniowych), jakie trzeba odkładać od określonego wieku, aby uzyskać dodatkowe 1000 lub 2000 złotych emerytury.

Ile musisz odkładać miesięcznie, aby na emeryturze otrzymać dodatkowe 1000 PLN
Ile musisz odkładać miesięcznie, aby na emeryturze otrzymać dodatkowe 2000 PLN

Nota prawna:

Informacje podane na powyższej stronie są subiektywną opinią autora i nie stanowią oferty jakichkolwiek usług świadczonych użytkownikom niniejszej strony internetowej,  podane zostały wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego.

Tekst: Gocha

Zobacz również / See also:

Oszczędzaj 10% Swojego Dochodu/Save 10% Your Salary

Dlaczego Powinniśmy Kupić Ubezpieczenie Na Życie? / Why Should We Buy Life Insurance?

Fundusze Inwestycyjne / Investment Funds
3 thoughts on “Gwarantowana emerytura bez obaw / Guaranteed pension without worries

  1. Do you mind if I quote a couple of your articles as long asI provide credit and sources back to your website?My blog site is in the very same niche as yours and my users would certainly benefit from some of the information you present here.Please let me know if this okay with you. Thanks!

Dodaj komentarz

Top