You are here
Home > Travel > Architecture > Gdzie spędzić letni weekend blisko Warszawy? / Where to spend a summer weekend near Warsaw?

Gdzie spędzić letni weekend blisko Warszawy? / Where to spend a summer weekend near Warsaw?

04-06-2017

Rozpoczął się sezon letnich wyjazdów weekendowych, niebawem wakacje. Niektórzy z Was zapewne mają do wykorzystania dwu lub trzy – tygodniowy urlop, inni wolne od zajęć szkolnych. Ten okres można wykorzystać na relaks i odpoczynek zarówno za granicą jak też w Polsce. Biura podróży oferują coraz ciekawsze oferty.
Hotele oraz  linie lotnicze rywalizują o klientów.

Co jednak, jeśli nie chcemy wyjeżdżać zbyt daleko, ale marzymy o chwilach relaksu poza  miastem? Każde większe miasto w Polsce ma w pobliżu swoje miejsce rekreacji. Najłatwiej mają mieszkańcy Trójmiasta, dzieli ich tylko kilka kroków od polskiego Bałtyku. Mieszkańcy Poznania mają swoją Maltę, natomiast z Krakowa czy Katowic można w 1-2 godzin dojechać w góry lub nad Jezioro Żywieckie.

A co z Warszawiakami? Muszę przyznać, że nie jest tak źle, ponieważ w 1-2 godzin możemy się znaleźć nad Zegrzem, tutaj atrakcji mamy pod dostatkiem. Atrakcje turystyczne znajdziemy zarówno w Nieporęcie, Białobrzegach, Rynii czy Serocku. Jachtowe porty, wypożyczalnie sprzętu, knajpki rybne, czy plaże to już powszechny widok nad Zegrzem. Nowością nad Zegrzem są loty na Flyboard.

Żeglowanie po Zegrzu

Mnie jednak urzekły dwie lokalizacje: pierwsza to Klub Mila w Zegrzynku, druga to Pałac Zegrzyński w Zegrzu. Dwa różne miejsca dla wymagających klientów: pierwszy z nich dla bardziej aktywnych, dla miłośników stylu marynistycznego, chcących również skorzystać z infrastruktury żeglarskiej, wypożyczalni jachtów i łódek oraz szkoleń żeglarskich. Drugie, bardziej spokojne i wyrafinowane dla wielbicieli polskiej szlacheckiej tradycji.

Klub Mila to miejsce, gdzie można spędzić czas zarówno z rodziną i znajomymi jak również zorganizować event firmowy z Akademią Kusznierewicza. Na terenie obiektu znajdziecie Restaurację Kapitańską, Salę Kapitańską i  Oficerską, Klub Kapitański oraz na zewnątrz altanę grillową. Ośrodek dysponuje pokojami noclegowymi a co najważniejsze mariną, z której można wypłynąć na rejs po jeziorze. To miejsce zdecydowanie przypadło mi do gustu na krótkie wypady żeglarskie.

Marina w Klubie Mila
Sala konferencyjna w Klubie Mila

Pałac Zegrzyński to część Hotelu Warszawianka, XIX wieczny Pałac urzeka pięknymi pokojami, z których można wybrać: Apartament, Delux lub Superior. Można skorzystać z oferty SPA oraz Aqua Parku oddalonego o 6 km Hotelu Warszawianka.W Pałacu znajdują się cztery sale: myśliwska, książęca, magnacka i oficerska a menu restauracji nawiązuje do szlacheckiej polskiej kuchni. Niewątpliwym atutem pałacu jest rozpostarty przed nim teren z widokiem na Zegrze, gdzie pod parasolem lub kanapą z baldachimem można się w spokoju relaksować.

Pałac Zegrzyński
Lilie nad brzegiem Zegrza

Zdjęcia: Gocha

Tekst: Gocha

Zobacz również / See also:

Witaj Mazurska Przygodo! / Hello Masuria’s Adventure!

Kolekcja Ivy Park / Ivy Park Collection

Cape Cod I Plymouth – Początki Kolonizacji Ameryki Przez Europejczyków / The Beginnings Of The Colonization Of America By EuropeansTop