You are here
Home > Fashion > Designers > Project Runway Poland – The first edition

Project Runway Poland – The first edition

Project Runway – historia I edycji

2014-02-28

Już 2 marca w niedzielę rusza w TVN emisja pierwszej polskiej edycji popularnego na świecie show Project Runway.

Program ma na celu wyłonienie z grona projektantów tego najlepszego, który ma szansę zaistnieć ze swoimi kolekcjami w świecie mody.

Prowadzącą program jest top modelka – Anja Rubik, w jury zasiądą również: Joanna Przetakiewicz – założycielka marki La Mania, Mariusz Przybylski – projektant mody oraz zaproszeni goście specjalni.

Będziemy uważnie śledzić co pokażą młodzi projektanci. Zobaczymy który z nich zasłuży na wysoką nagrodę oraz promocję swoich kolekcji.

 

2014-03-11

Podtrzymuję swoją opinię na temat programu „Project Runway”, jest mało dynamiczny i nieciekawy, projektanci może i wykazują inwencję twórczą, ale jak na razie nie zaskoczyli mnie czymś wyjątkowym.

W drugim odcinku zadaniem było wykonanie damskiej bielizny, która podkreśli kobiecość i seksapil modelek. Pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już kostiumów z innego programu może jest dla stacji telewizyjnej ekonomiczny, ale na pewno na mnie wywarł niesmaczne wrażenie.

Czy którykolwiek z kreatorów używał do tworzenia swoich kolekcji zużytych kostiumów? Może o czymś nie wiem?

 

2014-03-17

W kolejnym odcinku projektanci zostali podzieleni na dwie grupy, aby przygotować dwie różne kolekcje. Ubiory miały sprawdzić się w 2054 roku i zostały wykonane z kolorowych parasoli. Jury nie było zgodne co do wyboru zwycięzców, ale ostatecznie panowie zwyciężyli ze swoją minimalistyczną koncepcją sukienek z żółtym kolorem.

 

2014-03-24

Proste sprawy czasami sprawiają największe kłopoty. Okazało się, że młodzi projektanci mieli problemy z projektem przeznaczonym do seryjnej produkcji i sprzedaży w sklepach…

Artyści – wizjonerzy często zapominają o komercyjnej stronie swoich prac, stąd wielu z nich niestety ponosi porażkę.

Projekt, który wygrał pojawi się w kolekcji sklepów Simple.

Moim zdaniem najciekawszy projekt tego odcinka, kontrowersję może wzbudzić jedynie jego strona użytkowa, poza tym autor wykazuje się niezwykłą pasją.[/caption]
Bluzka, która pojawi się wraz ze spódnicą w kolekcji marki Simple.[/caption]

 

2014-03-31

W ostatnim odcinku programu projektanci otrzymali zadanie stworzenia „mody ulicznej”, mieli chyba z tym małe problemy, ale poradzili sobie, między innymi dzięki pomocy i wsparciu Roberta Kupisza – kreatora „street style” oraz mentora – Tomasza Ossolińskiego.

Czasem zastanawiam się, czy obecność Tomasza bardziej im przeszkadza czy pomaga?  Na pewno jednak sprowadza na tzw. „ziemię”.  Młodzi adepci sztuki mody często za bardzo odpływają ze swoimi projektami a przecież to ma być ubranie, które ma służyć komuś w konkretnym celu.

Tomasz Ossoliński swym wytrawnym okiem wypatruje różne niedociągnięcia i naprowadza swoich podopiecznych na dobrą drogę.

Tomasz Ossoliński zaczynał karierę w branży odzieżowej jako młody chłopak pracując w firmie Bytom. Pod okiem znanych krawców nauczył się rzemiosła, które po dzień dzisiejszy wykorzystuje tworząc  w swoim atelier szlachetne garnitury na miarę, odzież wierzchnią oraz suknie wieczorowe.

Project Runway – kobieta tworzy suknię, ale biżuteria ją uszlachetnia

 

2014-04-06

W dzisiejszym odcinku projektanci dostali zadanie zaprojektowania sukni koktajlowej do wybranych modeli biżuterii marki Apart.

Zadanie zostało dodatkowo skomplikowane, ponieważ podczas tworzenia projektów nastąpiła zamiana. Każdy z projektantów musiał dokończyć suknię swojego kolegi.

Poradzili sobie z tym bardzo dobrze, dzięki temu nikt tym razem nie odpadł.

 

2014-04-13

W dzisiejszym odcinku talent show pozostali uczestnicy otrzymali zadanie zaprojektowania sukni ślubnej dla swoich modelek.

Pamiętajmy, że uczestnicy walczą w programie o 300.000 PLN i mecenat artystyczny marki Simple.

Moim zdaniem najlepszą suknią tego wieczoru była …. suknia, którą miała na sobie Anja Rubik.

Podzielam również wybór jury (do którego dołączyła w tym odcinku Gosia Baczyńska), z białych projektów wybrałabym tę poniżej, pomimo kontrowersyjnej długości.

 

2014-04-22

W odcinku emitowanym 20 kwietnia projektanci „Project Runway” zmierzyli się z zadaniem zaprojektowania dla swoich modelek strojów na imprezę, zgodnych z hasłami zapisanymi na koszulkach, które odzwierciedlały ich charakter i zawód . Wydaje mi się, że projektanci zrozumieli ideę, natomiast nie wszyscy poradzili sobie technicznie z wykonaniem ubioru.

Odpadł projekt prezentowany obok i tym samym wyeliminował projektanta z dalszego udziału w rywalizacji o nagrodę.

 

2014-05-04

W odcinku Project Runway emitowanym 4 maja rywalizowało ze sobą już tylko pięciu projektantów. W tym odcinku projektanci otrzymali zadanie zaprojektowania kreacji do sesji zdjęciowej dla magazynu „Elle”. Tematem przewodnim miała być zwiewność, delikatność, nowoczesność i przeźroczystość.

Obejrzyjcie zdjęcia zrobione podczas sesji. Zwycięzcą odcinka został Kuba.

 

2014-05-12

W ostatnim odcinku Project Runway rywalizowało ze sobą już tylko czterech projektantów.

Tematem odcinka był projekt sukni na czerwony dywan dla Anji Rubik. Tym razem duży wpływ na wybór kreacji a tym samym zwycięzcy odcinka miał mąż Anji – Sasha Knezevic.

Ostatecznie wybór padł na projekt Kuby, który kolejny raz pokazał swoje mistrzowskie umiejętności.

W finale zobaczymy Lilianę, Kubę i Macieja. Jestem ciekawa ich kolekcji finałowych, a Wy?

 

2014-05-13

Magazyn Elle na swoje 20-lecie opublikował zdjęcie projektu Kuby. Modelką była Ewa Wladymiruk a zdjęcia wykonał Marcin Tyszka.

Kuba „Jacob” Bartnik może być dumny ze swojego projektu.

 

2014-05-18

Project Runway zmierza do finału, troje projektantów, których kolekcje zobaczymy w finale, przygotowywało swoje projekty przez kilka tygodni.

W finale zobaczymy kolekcje: Liliany Pryma, Kuby „Jacoba” Bartnika oraz Macieja Sieradzky.

Jednak w dzisiejszym odcinku były również niespodzianki, projektanci zostali zaskoczeni koniecznością przygotowania dodatkowej kreacji do swoich kolekcji.

Modelkami zostały: Anna Wendzikowska, Agnieszka Szulim oraz Małgorzata Rozenek.

Czy ciekawi jesteście jak wypadną gwiazdy w roli modelek? Jak myślicie kto wygra pierwszą edycję „Project Runway Poland”?3 thoughts on “Project Runway Poland – The first edition

  1. I not to mention my friends were found to be viewing the best tips and tricks located on the website while immediately got a horrible feeling I had not expressed respect to the website owner for those tips. All the young men were so excited to read through them and have in effect absolutely been using these things. Appreciate your really being considerably kind and for making a choice on this form of amazing tips millions of individuals are really eager to discover. Our own honest apologies for not saying thanks to you earlier.

Dodaj komentarz

Top