You are here
Home > Design > Art > Moda oczami sztucznej inteligencji / Fashion through the eyes of artificial intelligence

Moda oczami sztucznej inteligencji / Fashion through the eyes of artificial intelligence

28.12.2023

Sztuczna inteligencja (Artificial Inteligence) wchodzi coraz bardziej do naszego życia. Wprawdzie prace nad nią zostały nieco przystopowane ze względu na zagrożenia i regulacje, nie mniej jednak aplikacje oparte o AI wkraczają nie tylko do wirtualnego świata, ale mogą również przyczynić się do rozwoju innych dziedzin ze świata realnego, takich jak robotyka, design, projektowanie, rysowanie, malowanie, inne prace manualne oraz programowanie czy opracowywanie tekstów.

W ostatnim czasie zachwyciłam się pracami wykonanymi przy użyciu aplikacji MIDJOURNEY – sztucznej inteligencji stworzonej do tworzenia fotografii, grafik, rysunków, kadrów filmowych. W kontekście zainteresowań szczególnie moją uwagę zwrócił fakt, w jak genialny sposób można wykorzystać AI do zaprojektowania unikalnych ubrań, stylizacji, faktur materiałów. Artificial Inteligence jest rewelacyjnym twórcą kanonów mody, tworzenia detali, pracy ze światłem, fakturami materiałów i również strojami futurystycznymi. Dzięki AI moda wchodzi na wyższy poziom.

Wybrałam kilka kont z Instagrama, które prezentują modę, projekty ubrań, stylizacji. Jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób niebawem projektanci i domy mody wykorzystają ten potencjał drzemiący w MIDJOURNEY, czy nadążą za pomysłami AI z fizycznym tworzeniem ubiorów czy oddadzą te prace w ręce robotów? Z dużym zainteresowaniem będę śledziła ten wątek.

HORIZONS OF DESTINY

Misternie zaprojektowane, kobiece stroje z pięknymi detalami w orientalnym stylu…

NATASHA DIGITAL ART

Futurystyczne stroje, wkomponowane w kosmiczny krajobraz…

GABY ROSES FASHION ART

Eleganckie, ekstrawaganckie stylizacje z efektownymi kwiatowymi detalami…

Photos: Instagram, Title photo: Gabi Roses Fashion Art

Tekst: Gocha

ZOBACZ RÓWNIEŻ / SEE ALSO:

Sycylijska Alta Moda Dolce & Gabbana / Sicilian Alta Moda Dolce & Gabbana

Wielozadaniowość – Wada Czy Atut? / Multitasking – A Disadvantage Or An Advantage?

Jak Zostać Królową Instagrama – Sława, Lajki I Motywacja / How To Become Instagram Queen – Fame, Likes And Motivation

Dodaj komentarz

Top