You are here
Home > Food > Cold dishes > Pomysły na obiad i kolację / Ideas for lunch and dinner

Pomysły na obiad i kolację / Ideas for lunch and dinner

22.01.2024

Zastanawiacie się pewnie dlaczego magazyn o nazwie „Fashion and Cash” zajmuje się jedzeniem i kulinariami? Otóż, pewnie nie będziecie zaskoczeni, jeśli napiszę, że magazyn Vogue również ma taką sekcję – Living – Food, a Twój Styl czasem porusza kwestie jedzenia w sekcji  Zdrowie, wiele tygodników dla kobiet zamieszcza również sekcje z przepisami na pyszne dania.  W związku z tym dlaczego nie miałoby być sekcji FOOD w Fashion & Cash?

Zdrowe i pyszne jedzenie to część egzystencji, kultury i historii człowieka. Jedzenie stanowi podstawę naszego funkcjonowania, bez niego nie przeżyjemy w dłuższym czasie a odpowiednio przygotowane, nawet z najprostszych składników i podane w odpowiedni sposób może uświetnić każdy moment naszego życia.

Nie oczekujmy, że dla każdego dobre i ładnie podane jedzenie jest ważne, ale nie ulega wątpliwości, że jedzenie przygotowane z odpowiednich składników, ładnie skomponowane i zaserwowane w odpowiedni sposób będzie ucztą nie tylko dla podniebienia, ale również dla oczu. Nie bez powodu mówimy czasem, że jemy „oczami”.

Przygotowałam tutaj kilka propozycji  z mojej kuchni. Dania proste i łatwe w przygotowaniu, które stanowią świetne menu na lunch lub kolację.

Lunch zazwyczaj jemy w pośpiechu, w przerwie w pracy, w pobliskiej restauracji, lunch barze, zamówiony z cateringu lub zabrany z domu. Natomiast to nie znaczy, że mamy go traktować byle jak, możemy te 15- 30 min. wykorzystać na spokojne zjedzenie potrawy miłej dla oka w towarzystwie koleżanki czy kolegi z biura albo z kimś, z kim dawno się nie widzieliśmy.  Czas tzw. home office wpłynął również na nasze nawyki żywieniowe i częściej zaczęliśmy przygotowywać posiłki w domu.

Kolacja to najczęściej czas z rodziną, kimś bliskim lub przyjaciółmi, więc warto ten moment celebrować. Kiedy zapraszam gości do domu na kolację zazwyczaj staram się przygotować dinner z trzech propozycji: przystawki lub zupy, dania głównego oraz deseru, do tego na początek aperitive oraz dobre wino. Nawet jeśli Wasze zdolności kulinarne nie są na poziomie Michel Moran czy Magdy Gesler zawsze możecie nadrobić eleganckim design-em  stołu. Odpowiednio zestawione talerze, serwetki, sztućce, dodatki, kwiaty zawsze będą stanowiły eleganckie uzupełnienie i zrobią dobre wrażenie.

Muszle z farszem z mielonego mięsa lub szpinaku i sera – danie na lunch lub przystawka

Danie na lunch lub przystawka – sałatka z warzyw z awokado

Danie na lunch – pierogi z jagodami lub serem z jogurtem i łyżką konfitur

Pasta szpinakowa z pomidorkami i zblanszowanym szpinakiem

Po lewej – zupa krem z czerwonej kapusty, po prawej botwinka z koperkiem

Zupa pomidorowa z krewetkami

Kolacja: zupa krem z buraków z jajkiem, ryba pstrąg z pieca z zimniakami i warzywami.

Pieczony łosoś w dwóch wariantach: ze szpinakiem lub z papryczkami

Pstrąg z warzywami z pieca

Photos: Gocha

Made by Gocha

ZOBACZ RÓWNIEŻ / SEE ALSO:

Kuchnie Świata W Warszawie / Cuisines Of The World In Warsaw

Słodka Warszawa / Sweet Warsaw

Dorsz Na Dwa Sposoby / A Cod In Two Ways

Dodaj komentarz

Top