You are here
Home > Food > Canarian cuisine/Kuchnia kanaryjska

Canarian cuisine/Kuchnia kanaryjska

2015-02-25

Będąc na Teneryfie miałam okazję poznać kanaryjską kuchnię. To połączenie tradycyjnej hiszpańskiej kuchni z wpływami marokańskimi i śródziemnomorskimi. Przede wszystkim polecam tzw. „tapas”, czyli różnego rodzaju niewielkie dania w formie małego talerzyka, na którym zjecie np. omlet  lub niewielkie kanapeczki z typową szynką hiszpańską (Jamón serrano) z różnymi dodatkami: oliwkami, oliwą itp. Jarmón serrano to typowa hiszpańska szynka przechowywana w postaci całego udźca, surowa i suszona w odpowiednich warunkach. Podaje się ją krojąc cieniutkie plasterki z całego udźca.
Food - Canarian
Kelner krojący Jarmón serrano w barze Vitage w Costa Adeje, gdzie podają wspaniałe tapas.
Food - Canarian
Tapas z szynką serrano i oliwą w towarzystwie wina i koktajlu z mango
Food - Canarian
Tapas – omlet z ziemniakami

Wyspy Kanaryjskie słyną również ze wspaniałych owoców morza, można się delektować świeżo złowionymi małżami, krewetkami, krabami, ośmiornicami przyrządzanymi na różne sposoby. Do owoców morza zwykle podawane są kanaryjskie ziemniaczki, czyli małe ziemniaki w łupinach upieczone w soli oraz sosy.

Food - Canarian
Talerz grillowanych owoców morza.
Food - Canarian
Krewetki z czosnkiem prosto z patelni.

W hotelach również możemy sobie stworzyć ciekawy talerz, na którym nie zabraknie warzyw,  oliwek, ryb, pieczonego mięsa i sosów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Food - Canarian
Talerz z małżami, kanaryjskimi ziemniakami, soczewicą, marynowaną papryką i sosami.
Food - Canarian
Talerz z rybą, grilowanymi warzywami, ziemniakami i marynowaną papryką.

Tekst: Gocha

Zdjęcia: Gocha

One thought on “Canarian cuisine/Kuchnia kanaryjska

  1. Fantastic site. Lots of helpful information here. I am sending it to a few buddies ans also sharing in delicious. And certainly, thank you in your effort!

Dodaj komentarz

Top