You are here
Home > Fashion > Poczuj nastrój kraju kwitnącej wiśni / Feel the mood of the country of blossoming cherries

Poczuj nastrój kraju kwitnącej wiśni / Feel the mood of the country of blossoming cherries

30-04-2018

W związku z majowym weekendem  przygotowałam dla Was specjalne oferty na kimona.

Wiosna i kwitnące wokół  drzewa przeniosły mnie trochę w klimat Japonii. Kraj kwitnącej wiśni to miejsce magiczne, gdzie najbardziej oczywistym strojem jest kimono.

Kimono jest tradycyjnym ubiorem japońskim, który aż do dzisiejszych czasów noszony jest przez kobiety, mężczyzn i dzieci. Kimono to ubiór o kroju prostym, w kształcie litery T, przypominający nieco szlafrok.  Rękawy są długie i na całej długości bardzo szerokie – nawet do pół metra. Według tradycji, kobiety niemające męża powinny nosić kimono o wyjątkowo długich rękawach, sięgających niemal podłogi. Szata jest owinięta wokół ciała, przy czym lewa strona powinna być zawsze na wierzchu. Całość ubioru uzupełnia szeroki pas wiązany na plecach, zwany obi.

Kimono kojarzy mi się zarówno ze strojem Gejszy jak również Samuraja. Te damskie zwykle malowane w kwiatowe wzory i lekko błyszczące, męskie natomiast sztywniejsze i wykonane z bardziej surowych tkanin.

Damskie kimono  to strój, który idealnie sprawdzi się na wiosenno-letnie wieczory, delikatnie otuli Was chłodem jedwabiu po długim opalaniu lub ogrzeje, kiedy zrobi Wam się chłodno przy ognisku.

Kimono to unikalny strój, który podkreśli Waszą wyjątkowość. Modne w połączeniu z szerokimi spodniami, jeansami lub krótkimi spodenkami. Jeśli założycie do niego odpowiednie obuwie będziecie czuły się komfortowo i lekko. Idealny strój na ciepłą majówkę  lub wakacje. Które podoba Wam się najbardziej?

Czarne kimono

Granatowe kimono
Kimono w paski lub różowe kimono

Kimono w kwiaty

Made by Gocha

2 thoughts on “Poczuj nastrój kraju kwitnącej wiśni / Feel the mood of the country of blossoming cherries

  1. I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

Dodaj komentarz

Top