You are here
Home > Fashion > Poczuj nastrój kraju kwitnącej wiśni / Feel the mood of the country of blossoming cherries

Poczuj nastrój kraju kwitnącej wiśni / Feel the mood of the country of blossoming cherries

30-04-2018

W związku z majowym weekendem marka La Redoute przygotowała dla Was specjalne oferty na kimona.

Wiosna i kwitnące wokół  drzewa przeniosły mnie trochę w klimat Japonii. Kraj kwitnącej wiśni to miejsce magiczne, gdzie najbardziej oczywistym strojem jest kimono.

Kimono jest tradycyjnym ubiorem japońskim, który aż do dzisiejszych czasów noszony jest przez kobiety, mężczyzn i dzieci. Kimono to ubiór o kroju prostym, w kształcie litery T, przypominający nieco szlafrok.  Rękawy są długie i na całej długości bardzo szerokie – nawet do pół metra. Według tradycji, kobiety niemające męża powinny nosić kimono o wyjątkowo długich rękawach, sięgających niemal podłogi. Szata jest owinięta wokół ciała, przy czym lewa strona powinna być zawsze na wierzchu. Całość ubioru uzupełnia szeroki pas wiązany na plecach, zwany obi.

Kimono kojarzy mi się zarówno ze strojem Gejszy jak również Samuraja. Te damskie zwykle malowane w kwiatowe wzory i lekko błyszczące, męskie natomiast sztywniejsze i wykonane z bardziej surowych tkanin.

Damskie kimono  to strój, który idealnie sprawdzi się na wiosenno-letnie wieczory, delikatnie otuli Was chłodem jedwabiu po długim opalaniu lub ogrzeje, kiedy zrobi Wam się chłodno przy ognisku.

Kimono to unikalny strój, który podkreśli Waszą wyjątkowość. Modne w połączeniu z szerokimi spodniami, jeansami lub krótkimi spodenkami. Jeśli założycie do niego odpowiednie obuwie będziecie czuły się komfortowo i lekko. Idealny strój na ciepłą majówkę  lub wakacje. Które podoba Wam się najbardziej?

 

 

Czarne kimono

 

 

Niebieskie kimono

 

 

Kimono w paski lub różowe kimono

 

 

Koszula kimono w kwiaty lub sukienka kimono w kwiaty

 

 

Made by Gocha

Dodaj komentarz

Top