You are here
Home > Design > Kuchnia w stylu retro / The kitchen in retro style

Kuchnia w stylu retro / The kitchen in retro style

27-07-2018

Kuchnia to ulubione miejsce spotkań i rozmów, tak, dokładnie, nie w salonie, nie w jadalni, ale właśnie w kuchni toczą się najczęściej najdłuższe rozmowy do rana podczas domowych przyjęć.  Dlatego urządzając kuchnię czy aneks kuchenny warto wziąć pod uwagę zarówno jej ergonomię jak również estetykę.

Nie każdy z Was lubi krzykliwe kolory czy oryginalne kształty mebli lub urządzeń kuchennych, więc styl retro nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem, ale są osoby, które lubią przebywać w pomieszczeniach oryginalnych i nieco „odjechanych”.

Kuchnię w stylu retro można urządzić w mieszkaniach do wynajęcia, np. małych kawalerkach lub studiach dla studentów lub artystów. Oni nie lubią nudy i będą czuć się świetnie w takim otoczeniu.

Styl retro moim zdaniem również świetnie sprawdzi się w kuchni biurowej, gdzie siedzibę ma np. agencja reklamowa lub mediowa. Ludzie kultury, sztuki i mediów muszą mieć inspiracje, oni na co dzień zajmują się tworzeniem, dlatego wprowadzenie nieco vintage do biurowego wnętrza może pobudzić ich wyobraźnię. Ostatnio modne są  powierzchnie  tzw. co-workingowe, czyli przestrzenie biurowe, w których miejsce do pracy wynajmują freelancerzy, aby pracować poza domem, ale jednak nie samotnie. Miło byłoby na takiej przestrzeni zrobić sobie herbatę z zielonego czajnika, kawę z czerwonego ekspresu czy  tosta z niebieskiego tostera.

Stylizowane szafki, lodówki, kuchenki  i sprzęt AGD w odcieniach różu czy pistacji urozmaici również drewniane wnętrze chaty nad jeziorem czy w górach. Kolorowe AGD marki SMEG to odpowiedź na oczekiwania bardziej wysublimowanych klientów, którzy poszukują nietuzinkowych rozwiązań. Włoska marka SMEG niedawno weszła w kooperację z projektantami Dolce & Gabbana tworząc unikalną linię stylizowanego AGD w iście włoskim, kolorowym stylu.  Te kwiatowe i roślinne wzory charakterystyczne dla Dolce&Gabbana mogą urozmaicić wnętrze kuchni zarówno w stylu klasycznym, minimalistycznym jak również pomieszczenia nawiązujące do sycylijskiej wioski.

Zobaczcie jak można zaaranżować pomieszczenia w stylu retro.

Tekst: Gocha

Zdjęcia: Pinterest

Dodaj komentarz

Top