You are here
Home > Cash > Corporations > Różowe diamenty w Melbourne / Pink diamonds in Melbourne

Różowe diamenty w Melbourne / Pink diamonds in Melbourne

18.02.2023

Od 5 listopada 2022 do 29 stycznia 2023 roku miała miejsce jedna z największych wystaw australijskich różowych diamentów w Muzeum Victoria w Melbourne. Podczas wystawy Pink Diamonds zaprezentowano ponad 100 wyjątkowych kamieni szlachetnych znalezionych w australijskim regionie  East Kimberley.

Naturalnie kolorowe diamenty od dawna są cenione za ich wyjątkowość, pożądane są przez wiele osób, ale posiadają je tylko nieliczni. Warunki fizyczne potrzebne do ich powstania występują bardzo rzadko, co czyni je niezwykle cennymi i wartościowymi. W świecie produktów luksusowych diamenty o naturalnym kolorze są porównywane do dzieł sztuki, ukrytych skarbów lub rzadkich książek.

Podczas tej wystawy we współpracy z  LJ West Diamonds z Nowego Jorku po raz pierwszy została wystawiona publicznie kolekcja jednych z najwspanialszych różowych diamentów na świecie, które stanowią 90% wszystkich różowych diamentów na światowym rynku. W tym został pokazany 2,83-karatowy Argyle Violet, jeden z najbardziej spektakularnych klejnotów na ziemi. Ten najrzadszy klejnot na świecie to Picasso w kolekcji różowych diamentów – powiedział Larry West. Jest to jedyny kamień w historii, który ma tę gradację kolorów, wytwarzaną dzięki obecności wodoru. Posiada certyfikat GIA jako Fancy Deep Greyish Bluish Violet.

Założyciel LJ West Diamonds – Larry West powiedział:

„Mój pociąg do diamentów w naturalnym kolorze jest bardzo podobny do mojego pociągu do życia – każdy dzień jest wyjątkowy. Każdy kolorowy diament, jaki kiedykolwiek widziałem lub posiadałem, miał swoje unikalne cechy, własne wady i własne piękno”

Larry West budował swoją kolekcję różowych diamentów od 30 lat i był bardzo podekscytowany, że mogły wrócić do Australii w postaci tak spektakularnej, pierwszej tego typu wystawy.

Photo: LJ West

Biżuterię inspirowaną różowymi diamentami znajdziesz tutaj:

Dyrektor naukowy Museums Victoria Research Institute powiedział, że nasza planeta stworzyła te nieskazitelne diamenty 1,6 miliarda lat temu a znalezienie różowego diamentu jest jak wydobycie „igły ze stogu siana”, tylko jeden karat na milion będzie miał tak intensywny różowy kolor.

William Gant z LJ West powiedział:

„To jest nie tylko atrakcyjne dla ludzi, którzy znają te diamenty lub są świadomi historii kopalni Argyle, ale także dotarcie do nowego, młodszego pokolenia konsumentów, którzy być może nie są świadomi tego, jak ważna była ta kopalnia”.

Osławiona kopalnia działała od 1983 roku do listopada 2020 roku, kiedy to została zamknięta z powodu wyczerpania zasobów. Pozostaje praktycznie jedynym znaczącym źródłem diamentów na świecie.

Fakty dotyczące różowych diamentów:

 – wszystkie australijskie różowe diamenty, jakie zostały kiedykolwiek sprzedane mieszczą się w dwóch kieliszkach do szampana,

 – z każdego 1 miliona wydobytych karatów 1 karat jest różowy,

 – diamenty powstały 1,6 miliona lat temu,

 – oszlifowanie jednego różowego diamentu może zająć nawet rok.

Photo: LJ West

Podczas wystawy pokazano ok. 75 luźnych diamentów w naturalnych kolorach oraz 15 sztuk wysokiej klasy biżuterii z różowymi diamentami. Diamenty i biżuteria na tej wystawie zostały wycenione na setki milionów dolarów amerykańskich.

25 stycznia 2023 roku firma Tiffany & Co. ogłosiła, że uzyskała ostateczną selekcję 35 rzadkich różowych diamentów Argyle  PinkTM  z regionu East Kimberley.

Informacje: Jeweller Magazine, Tiffany & Co, Natural Diamonds, Museums Victoria

Zdjęcia: LJ West Diamonds

„Diamonds are made under pressure, diamonds are cut under pressure, don’t be afraid of pressure, accept it and become a diamond in your field”

ZOBACZ RÓWNIEŻ / SEE ALSO:

Inwestycje W Diamenty / Investing In Diamonds

Inwestowanie W Złoto / Investing In Gold

Inwestowanie W Nieruchomości / Investing In Real Estate

Dodaj komentarz

Top