You are here
Home > Design > Art > Spotkania ze sztuką w Desa Unicum / Meetings with art in Desa Unicum

Spotkania ze sztuką w Desa Unicum / Meetings with art in Desa Unicum

26.07.2023

Desa Unicum jest jednym z najbardziej znanych i jednym z najstarszych Domów Aukcyjnych w Polsce. Początki historii Domu Aukcyjnego DESA Unicum sięgają  lat 50. XX wieku. Od kilkudziesięciu lat Desa łączy ze sobą artystów i twórców dzieł sztuki z kolekcjonerami i inwestorami.

Tutaj odbywają się zarówno wystawy jak również aukcje sztuki dawnej, sztuki współczesnej, nowej sztuki, ale także aukcje tematyczne (rzeźby, rysunku, fotografii) oraz aukcje charytatywne.

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Na wystawach w Galerii można podziwiać zarówno dzieła znanych twórców i artystów, takich jak Tadeusz Kantor,  Wojciech Fangor, Władysław Hasior,  Henryk Stażewski, Magdalena Abakanowicz, Salvador Dali i wielu innych, ale również młodych artystów.

Jerzy Nowosielski – rysunek

Tadeusz Kantor – rysunek

Magdalena Abakanowicz – rysunek tuszem

Magdalena Abakanowicz – rysunek tuszem

W ubiegłym roku  w DESA Unicum 17 marca 2022 roku „Portret Damy” Petera Paula Rubensa został sprzedany za 14,4 miliona złotych na aukcji „Sztuka dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie”. Jest to najdrożej sprzedane dzieło sztuki w historii polskiego rynku.

Poza aukcjami sztuki dawnej i współczesnej Desa Unicum również może się pochwalić podążaniem za trendami technologicznymi. Po raz pierwszy w Polsce w grudniu 2021 roku podczas aukcji na żywo sprzedane zostało dzieło NFT – praca Pawła Kowalewskiego „Dlaczego jest raczej coś niż nic” sprzedana za 552 tys zł.

Wystawiane w galerii oraz podczas aukcji dzieła sztuki można nabyć w cenach od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych. Aukcje odbywają się na żywo, ale również online.

Z przyjemnością odwiedzam Desę, ponieważ obcowanie ze sztuką w przestrzeni tej galerii sprawia niezwykłą przyjemność i przenosi w inny wymiar. Obrazy są unikatowe same w sobie, ale również konstelacje kolekcji i staranność, z jaką są prezentowane na wystawach jest niezwykle trafiona. Przede wszystkim, poza wartością artystyczną i wzmacnianiu poczucia wrażliwości na sztukę Desa Unicum podnosi rangę dzieł sztuki, kolekcji i antyków do wartości inwestycyjnej. Odbywają się tutaj aukcje zarówno obrazów, rzeźby, rysunków, fotografii, jak również biżuterii a nawet starych markowych zegarków.

Zapraszam na spacer po galerii Desa Unicum w Warszawie podczas moich odwiedzin w maju 2023 roku oraz na stronę Desa Unicum .

Roman Opałka – szkic do plakatu

Tamara Łempicka – olej na płótnie

Sztuka dawna

Młoda sztuka

Młoda sztuka

Młoda sztuka

Młoda sztuka

Młoda sztuka

Tekst: Gocha (źródło: Desa Unicum)

Zdjęcia: Gocha

ZOBACZ RÓWNIEŻ / SEE ALSO:

Inwestowanie W Sztukę/ Investing In Art

Kolekcja Fotografii Miltona H. Greene’a/Milton H. Greene’s Photos Collection

Nowa Sztuka W Salonie Wystawowym Marchand

One thought on “Spotkania ze sztuką w Desa Unicum / Meetings with art in Desa Unicum

  1. I loved even more than you will get done right here. The picture is nice, and your writing is stylish, but you seem to be rushing through it, and I think you should give it again soon. I’ll probably do that again and again if you protect this hike.

Dodaj komentarz

Top